Dit betreft een leaseauto. Op 29-07-2011 ontving ik deze auto als voorloper. De auto had bij ontvangst 75.000 op de teller staan. Op deze dag kreeg ik al de melding epc op het dashboard. Vervolgens naar VW dealer in Den Haag (Wittebrug), was ik in de buurt. Deze beste man gaf aan dat ik daar best mee door kon rijden en dat dit lampje vanzelf weer uit ging.
In het weekend bleef de auto zich vreemd gedragen, hield in, sloeg af bij stationair.
Dus 02-08-2011 naar de VW dealer in Gorinchem (Ames) deze nam de klacht serieus. Na 4 dagen diagnose was het probleem boven tafel. Van 1 van zuigers was een stuk afgebroken en was naast de cilinder terecht gekomen. Om dit op te lossen zijn er 4 nieuwe zuigers in gegaan. Dit overigens wel na 1 week touwtrekken met de leasemaatschappij. 20-08-2011 was de auto weer in mijn bezit. De VW dealer gaf aan dat ze dit nog nooit eerder hebben meegemaakt. Ik gaf hun aan dat op het internet te lezen is dat de 1.4 tsi motoren veel problemen geven. En dus ook bij deze Golf.
Totale rekening was 2100 euro, waarvan 400 euro betaald is door de VW dealer en de rest van de kosten door de leasemaatschappij,
DSG slippende koppeling in 4de versnelling + ramme (82.547 km)
Na de 4 nieuwe zuigers komt het volgende hoofdstuk in zicht bij probleem geval "Golf 1.4 TSI". Hierover later meer.....
De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. Sanoma Media Netherlands B.V. (“Sanoma Media”) kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen. Het is niet toegestaan zonder toestemming van Sanoma Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.
Gebruikers geven Sanoma Media een wereldwijde, niet-exclusieve, royaltyvrije, overdraagbare licentie (met het recht tot sublicentie) voor het commercieel gebruik, de verveelvoudiging, de verspreiding, het maken van afgeleide werken, het tonen en uitvoeren van de gebruikersbijdragen in verband met de verlening van de diensten en anderszins in verband met het aanbieden van de website www.autoweek.nl en aanverwante activiteiten van Sanoma Media, waaronder publicatie in print en het promoten en verder verspreiden van de website (en daarvan afgeleide werken waaronder in print), in welke media-formats en via welke mediakanalen dan ook.
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid.
Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen krijgt een review een waardering in het overzicht.
Gedragsregels AutoWeek.nl:
Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins
kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier
lastig vallen.
Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan.
Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke
toestemming van die persoon is niet toegestaan.
Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder
toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing,
verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.