Autonieuws  |  Elektrisch deelautoprogramma Car2Go naar Amsterdam

Smart Fortwo EV in Car2Go programma
9 april 2011  |  17:02  |  Tekst:

De elektrische Smart komt naar je toe dit jaar! In de vorm van het Car2Go-programma, om precies te zijn. Door dit initiatief krijgt Amsterdam een deelautoprogramma met een fors aantal Smart EV’s.

Aanstaande maandag lanceert Car2Go het project met de EV's bij de Smart Urban Stage, die te vinden is bij de AutoRAI. Car2Go is een ‘on-demand’ transportoplossing als aanvulling op het openbaar vervoer. Gebruikers kunnen de auto’s zo lang gebruiken als ze willen, zonder deze op een vaste plek te moeten terugzetten. Car2Go rekent voor het gebruik een vast tarief van 29 cent per minuut.
De Duitse stad Ulm had in 2008 de primeur van Car2Go. In 2009 kreeg ook het Amerikaanse Austin de beschikking over een vloot elektrische auto’s. In Ulm hebben inmiddels 20.000 klanten gebruikgemaakt van Car2Go, in Austin zijn dat er 15.000. Dit jaar voegde ook Hamburg zich aan de lijst toe.
Het project Car2Go is onderdeel van Amsterdam Elektrisch. Met dit initiatief wil de gemeente Amsterdam in 2015 voldoen aan de Europese eisen voor luchtkwaliteit. De inzet van elektrische auto’s wordt als een belangrijk onderdeel van dit plan gezien. 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK MULTITEST

Acht automatische transmissies onder de loep
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep