AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Emissie-eisen kosten Honda Civic Type-R de kop
40
Honda stopt in Europa met de verkoop van de Civic Type-R. Die auto kan niet voldoen aan de Euro 5-emissie-eisen.
In het Engelse Swindon stopt per 1 oktober de productie van de Europese Civic Type-R. De auto kan niet voldoen aan de Euro 5-emissie-eisen, die per 1 januari 2011 van kracht worden. Tegen die tijd moeten ook alle bestaande modellen aan de nieuwe normen voldoen. Vanaf 1 september 2009 geldt de uitstootbeperking al voor nieuw geïntroduceerde modellen.
In Swindon gaat men wel verder met de bouw van de Type-R voor landen als Zuid-Afrika en Australië. Pas in het staartje van 2012 of aan het begin van 2013 komt de nieuwe Civic op de markt. Of daar ook een snel model van zal verschijnen, is nog even de vraag. Wellicht neemt Honda uitgebreid de tijd om de hoogtoerige 2,0-liter VTEC bestand te maken tegen de eisen van de tijd en zien we 'm in de volgende generatie gewoon weer terug.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen