Autonieuws  |  Volkswagen Jetta Coupé naar patentbureau

Volkswagen Jetta Coupé
12 juli 2010  |  13:41  |  Tekst:

Wie denkt dat de New Compact Coupé Concept in januari puur een opwarmertje voor de nieuwe Jetta was, lijkt het mis te hebben. Volkswagen heeft namelijk ontwerpschetsen van een Jetta Coupé bij het patentbureau ingediend.

De coupé wijkt qua lijnenspel weinig af van de New Compact Coupé Concept (foto 2), die we in januari op de North American International Auto Show zagen. Dat de auto juist daar werd onthuld, is geen toeval: de Jetta is vooral op de Amerikaanse markt erg belangrijk. De Verenigde Staten moet ook bij een eventuele introductie van een coupé voor het grootste deel van de verkopen zorgen.
Bij de Jetta Sedan kennen de Amerikaanse en Europese versies behoorlijk afwijkende motorenpaletten. Het gamma begint in de Verenigde Staten met een 115 pk sterke benzinemotor, welke inhoud die heeft is nog niet bekend gemaakt. Dan is er nog de 2.5 vijfpitter met 170 pk en de 2.0 TSI met 200 pk kennen wij ook. Dieselen kan in de VS met de 2.0 TDI Clean Diesel met 140 pk.
Onze Jetta krijgt de 1.2 TSI met 105 pk, de 122 pk sterke 1.4 TSI, de 1.4 TSI twincharger met 160 pk en de 2.0 TSI levert in de nieuwe Jetta nog ouderwets 200 pk. Dieselen kan met de 1.6 TDI van 105 pk en de 2.0 TDI van 170 pk. De lichtste benzine- en dieselmotor zijn voorzien van het Bluemotion Technologies-pakket. Start-/stoptechniek en regeneratie van remenergie zorgen voor een laag verbruik.
Als de Jetta Coupé definitief het groene licht heeft gekregen, laat de auto nog wel even op zich wachten. We verwachten een introductie rond de jaarwisseling 2011/2012.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK DUBBELTEST

Ford Focus 1.6 EcoBoost 150pk 4-deurs - Volkswagen Jetta 1.4 TSI 160pk
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep