AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Slooppremie moet Russische auto-industrie helpen
33
Om de Russische economie weer gezond te krijgen, heeft Vladimir Poetin beloofd een slooppremie in te voeren. Daarvan moet vooral het noodlijdende AvtoVaz gaan profiteren.
In Rusland is door de economische crisis de autoverkoop in vrije val geraakt. Daar is vooral de nationale auto-industrie de dupe van. Die moet het immers voornamelijk hebben van de verkoop op de binnenlandse markt. Minister-president Poetin schiet de industrie te hulp met een slooppremie. Binnenkort wordt 5.000 roebel (zo'n 1.200 euro) uitgedeeld aan iedereen die een auto van minimaal tien jaar oud inruilt voor een nieuwe auto van Russische makelij.
Het plan is inmiddels door de industrie met gejuich onthaald. Natuurlijk profiteert voornamelijk AvtoVaz, de maker van Lada, van deze premie. De overheid heeft een aandeel van 25 procent in deze autogigant. Poetin heeft verder aangegeven dat het bedrijf wordt geholpen om hoogwaardige technologie uit het buitenland te halen. Daarmee moet Lada de toekomst in. Ook verklaart hij dat de andere aandeelhouders hun verantwoordelijkheid nemen.
Daarmee doet hij vooral op Renault, dat eveneens een kwart van de aandelen in handen heeft. Het Franse concern heeft na aandringen van de Russen aangegeven niet meer aandelen te willen kopen, maar liever op andere manieren te hulp te schieten. Renault zegt daarmee niet dat het aandeel nooit wordt verhoogd. De Russen hebben goede hoop dat dit in 2013 of 2014 wel gaat gebeuren.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Lada Niva Sport bewijst dat 'sportief' een relatief begrip is
Nieuws
Verkocht voor 1 cent, maar Renault moet 1,2 miljard betalen bij terugkeer in Rusland
Nieuws
Deze Lada bewijst dat ze ook mooi kunnen zijn – Liefhebber Gezocht
Lada 2107 – 1988 – 603.674 km - Klokje Rond
Achtergrond