Welke auto voor overland reis Afrika met gezin

Rilt

Net ingestapt
De knoop is doorgehakt, wij gaan over enkele jaren met onze twee kinderen met een auto naar Afrika. Zuid Afrika als eindbestemming zou mooi zijn, maar of we zoveel geld bij elkaar krijgen dat we zo lang weg kunnen, lijkt niet realistisch. De gedachte is nu dan ook, we zien wel hoe ver we kunnen komen. De aanschaf van een auto is in ieder geval belangrijk, dus hier zijn we dan ook vast voor aan het oriënteren. Dus wie heeft tips voor een goede 4x4 die ook nog groot genoeg is voor 4 personen? Bedoeling is zoveel mogelijk kamperen, dus mogelijkheid voor twee daktenten zou mooi zijn.
Wij hopen zelf dat we voor zo'n €15.000,- een auto kunnen kopen die goed onderhouden is en al wat aanpassingen heeft, maar is dat realistisch!?
Kopen in Nederland lijkt ons logisch, maar wellicht zijn er beter ideeën!?
Alle tips en informatie is welkom!!
 
Ik zou hoe dan ook gaan voor een simpele en "echte" 4x4 die ook daar voorkomt en probleemloos gerepareerd kan worden, mocht het nodig zijn. Oudere Land Cruiser of Patrol oid.
 
Nissan Patrol of Mitsubishi Pajero. Maar wat Carfanatic ook zei ga naar gespecialiseerde sites.
 
Land Cruiser inderdaad al wat over opgezocht en naar gekeken, dus die onthouden we voorlopig.
Carfanatic bedankt voor de tip voor de website, zal onze vraag ook daar stellen!
 
Je komt dan al snel uit op iets als een Land Rover Defender (110) of een Toyota LandCruiser (J70). Beide erg gangbare modellen op het continent dat belangrijk is als je zo'n lange reis onderneemt en met allerlei soorten pech te maken kan krijgen. Onderdelen en kennis voor reparatie.

En voor je budget moet je wel iets geschikts kunnen vinden, als het kan enige tijd van te voren zodat je aanpassingen kan verrichten of kopen, zoals daktenten e.d.
 
ik zou zelf voor een jaren 90 landcruiser gaan. en als het budget het toe laat. een 4.2diesel. zonder turbo.

als je niet te gek doet is 12l/100km makelijk haal baar. en die gaan nooit stuk.

houd er wel rekening mee dat in midden africa nog wel stroopers zijn. een wapen mee nemen is een aan rader. als ze zien dat je een nl plaat hebt. willen ze je zeker beroven.
 
De beste keus is denk ik een Japanse 4x4. Zoals de Toyota Landcruiser, Nissan Patrol en Mitsubishi Pajero. Ze rijden daar immers ook veel op de weg.
 
Een Hyundai terrecan

https://www.autotrader.nl/auto/voertuig/-/e3312119-2555-4342-b722-bb6acf8286c0/?utm_source=gaspedaal.nl&utm_medium=coop&utm_campaign=listings-thirdparty

Een galloper

https://www.autowereld.nl/galloper/tc/2-5-tc-panel-van-nap-apk-airco-27156812/details.html
 
hooivork 31 zei:
Een Hyundai terrecan

https://www.autotrader.nl/auto/voertuig/-/e3312119-2555-4342-b722-bb6acf8286c0/?utm_source=gaspedaal.nl&utm_medium=coop&utm_campaign=listings-thirdparty

Een galloper

https://www.autowereld.nl/galloper/tc/2-5-tc-panel-van-nap-apk-airco-27156812/details.html
Lekker laten staan, zou gewoon een auto kopen die je ook in Afrika kan krijgen ivm de onderdelen en deze 2 staan niet echt bekend om hun betrouwbaarheid, daar 125dkm in 20 jaar lijkt mij ook geen goede auto om zo'n tocht mee te maken. Het is een voorbeeld maar waar laat je de kinderen hooivork ;)
 
Met 2 kinderen aan boord zou ik eerder gaan denken aan een 4x4 camperbusje als aan een terreinauto.
Mitshubishi L400, Iveco Daily 4x4, VW Synchro, Toyota Hiace 4x4, Mercedes Sprinter 4x4 enzovoorts.... en denk daarbij eventueel ook eens aan een ex-brandweer.
In nederland wel wat moeilijker te vinden, in duitsland is het aanbod een stuk groter.

Maar wat wordt de route ongeveer?.... want lang niet overal die kant op is een 4x4 noodzakelijk, daar zijn ook genoeg gebaande wegen te vinden waar je met een normale camper al prima uit de voeten kunt.
 
Alvast dank voor alle tips!! Auto waarvan onderdelen goed verkrijgbaar zijn in Afrika is sowieso een voorwaarde lijkt me.
Lees verschillende berichten over diesel of benzine, iemand daar nog nuttige.tips over?

Wat route betreft, zo ver zijn we nog niet echt. Tien jaar geleden zijn we een aantal maanden in zuidelijk Afrika geweest en toen reden we in een normale personenauto. Was daar op zich goed te doen, behalve dat er met enige regelmaat nog wel eens wat los trilde.

Hiace en brandweer inderdaad ook tegen gekomen. Qua ruimte natuurlijk heel fijn, maar weet er zelf te weinig van auto's om te weten wat eventueel de nadelen zijn in een continent als Afrika.
 
Een 4x4 camper is ook interessant, al vraag ik me af wat je krijgt voor het budget. Het voordeel van een pickup is dat je er (met een houten opbouw) twee daktenten op kwijt kunt en een beste bak voor de bagage hebt.
 
In Afrika rijden ze ook met gewone personen auto's, je moet je afvragen of je wel in je eentje naar plekken wilt rijden waar alleen 4x4's kunnen komen.
Een Dacia Duster is technisch prima geschikt; Care4More is hiermee van de Noorkaap naar Zuid Afrika gereden (25.000km) zonder noemenswaardige aanpassingen of problemen.
Banden, banden, en extra banden is het devies.

Een nette 4WD Duster met dCi motor is te vinden voor zo'n 8000 euro. Extra sets banden, daktent en wat kleine aanpassingen moeten voor < 4000 euro te doen zijn.

IMG_5610.jpg


Qua ruimte zal het niet overhouden. In Afrika leef je echter wel buiten.
 
Is het niet ivm veiligheid handiger om in afrika een auto te kopen met kenteken? Je wordt nogal snel als prooi gezien met Nederlands kenteken lijkt me.
 
Je hebt inderdaad echt niet perse 4WD nodig. Het belangrijkste lijkt me een beetje extra grondspeling te hebben. Het hobbelen over slechte wegen gaat ook een stuk comfortabeler met de aangereikte werkpaarden, dan met een gewone moderne personenauto.

Ben wel benieuwd naar de route, want de zuidelijke Sahara/Sahel zone is over de hele linie wel een fors risico. Ik weet de exacte status van de situatie in (oostelijk) Soedan niet, maar de doorsteek vanaf Egypte naar Eritrea of Ethiopië lijkt me de meest kansrijke, en ook voor het vervolg de meest logische in de context van enige reis veiligheid.

Via de westkant (Marokko) helemaal de westelijke ronding van Afrika doen en dan overdwars naar de oostkant is wel gaaf, maar daar zitten veel haken en ogen aan. Zowel qua frequente virale uitbraken als chronische conflicten die niet met de komende 5 jaar ineens weg zijn.

Landen als Niger en Mali zijn echt geen oorden om met je gezin even langs te toeren, op een paar pockets na, en de passage zuidelijk daarvan kent ook zo z'n "uitdagingen". Nigeria is een land waar je niet te lang wil blijven, en dan zul je via de DRC naar Oeganda moeten doorsteken. En ook in die grensregio is het chronisch niet erg stabiel en zijn er net als in westelijk Afrika periodieke gezondheidsrisico's zoals ebola waar je ver weg van wil blijven.

Het blijft een bewonderenswaardig avontuur om te doen, maar met de nodige complicaties. Ik heb er 20 jaar geleden van afgezien. En de situatie is in die 20 jaar eigenlijk niet erg veranderd.
 
Waar heb je zin in,maar goed dat is mijn mening. Een Landcruiser of een Hilux maar wel alles met sperren. Ik heb een Hilux en een Nissan Navarra gehad zonder sperren maar dan ben je in mindere omstandigheden nog steeds niks. Een Defender 110 is ook ok maar minder betrouwbaar.
 
FH126560 zei:
Waar heb je zin in,maar goed dat is mijn mening. Een Landcruiser of een Hilux maar wel alles met sperren. Ik heb een Hilux en een Nissan Navarra gehad zonder sperren maar dan ben je in mindere omstandigheden nog steeds niks. Een Defender 110 is ook ok maar minder betrouwbaar.

Sperren in de assen zijn mooie dingen maar ook niet zaligmakend: het risico op een gebroken steekas neemt in een gesperd dif namelijk ook fors toe... dan toch liever een lsd dif in de achteras en een open dif in de vooras.
Verder zijn sperren in assen gewoon dure dingen die alleen maar werken als er nog ergens voldoende tractie is en de auto nog niet op z'n bodemplaat hangt.
Voor minder geld koop je al een 5,5 tons kwaliteitslier en een grondanker, en daarmee kom je uit de meeste extreme omstandigheden zelfs weer los.

Maar goed, aangezien TS de kindertjes ook mee wil nemen vermoed ik dat het hier geen Camel Trophy raid of Dakarrally gaat worden maar eerder een forse familietrip.
En om diezelfde kindertjes zou ik ook absoluut niet gaan kiezen voor een pickup-versie, want de laadruimte/leefruimte en de cabine zijn dan wel heel rigoureus van elkaar gescheiden en zo'n cabine is niet royaal ruim om ook nog wat handbagage in te plaatsen.

En een Defender 110: prima auto's mits technisch goed op orde gebracht en niet misbruikt wordt, het rijcomfort en de huidige idiote prijzen zou voor mij nog het grootste obstakel zijn... maar diezelfde idiote prijzen hangen ook aan de Landcruisers.
Een paar maanden geleden heb ik nog een tip gekregen over een zeer nette reisklare Peugeot 504 Dangel die in Duitsland te koop stond, maar deze is inmiddels al verkocht en gaat voor de 2e keer op reis rondje Afrika.


Het lijkt mij veel verstandiger om eerst de route maar eens grofweg te gaan bepalen, en daar de keuze van het voertuig verder op af te stemmen.
 
Nico GTR zei:

Uhm, dit is denk ik een grapje? Leuk dat iemand aan een challenge mee doet, maar met alle respect, volgens mij niet echt heel erg haalbaar. Hoewel het een paar jaar geleden is dat ik in Afrika was, denk ik niet dat de boel dusdanig is veranderd dat je nu met een EV kan rondrijden.

Ik heb des tijds met wat mensen gesproken die meededen of hebben gedaan aan de Banjul rally, Misschien staan ook nog wat tips of informatie.

Ik heb een boek gelezen van jongens die met een Eend naar Afrika gingen, of jongens die vanuit Siberië naar Marokko gingen in een Oka (zeg maar een Daihatsu Cuore) , puur op mijn ervaring in Gambia (ook de binnenlanden) zou je een personenauto ook kunnen gebruiken, maar eerlijk is eerlijk, ik zou voor de hele trip denk ik ook een Jeep gebruiken, vooral een auto die makkelijk te repareren is, en vooral niet al te lastig is. Een Dacia is leuk, maar ook die heeft moderne snufjes die je denk ik in Afrika niet echt wil hebben, de monteurs zijn daar toch wel wat anders dan die van ons.
 
Dé standaard is een Toyota Hilux Double Cab (dus met een grote cabine en een achterbank), met dubbele brandstoftank en afsluitbare aluminium overkapping van de laadbak, die weer handig is ingericht met allerlei al dan niet uitschuifbare bakken, koelkastje en keukentje (wat dat betreft kan je het zo gek maken als je zelf wil). Twee daktenten erop, klaar! Volgens mij ook nog de meest betaalbare optie, en niet kapot te krijgen (vraag maar aan de eerste de beste Taliban terrorist).
4WD, low gearing en een sperdifferentieel dat kan worden vastgezet zijn een must. Ik heb vorig jaar 3 weken door het mulle zand van nationale parken Zuid-Afrika, Botswana en Namibië gereden en zonder het slim gebruiken van die mogelijkheden red je het echt niet. Bereid je goed voor, en weet vooral wanneer en hoe je gebruik moet maken van 4WD (bijna altijd, muv van 'goede' verharde wegen), low gearing (bijv. alleen wanneer je vast komt te zitten in zand), en het sperdifferentieel.
 
Hallo

Wij hebben net een 10 maanden trip achter de rug en hebben een auto gekocht via een buy-back agreement, in Zuid-Afrika.

Je hebt verschillende 4x4 rooftop tent verhuurbedrijven, die hun voertuig dan verkopen na +/- 3 jaar gebruik.

Je kan je voertuig dan terug verkopen aan het verhuurbedrijf of je kan het verkopen aan een individu.

Wij willen momenteel ons voertuig(Hilux double cap met roof top tent) verkopen en vragen er +/- 25 000 euro voor. Dit is ALLES inclusief. Wij hebben gereisd met onze dochter van 3 jaar. Je kan in principe met 2 kinderen slapen in het middengedeelte, maar dat lijkt me toch vrij krap.
Ik denk dat je budget van 15 000 euro wel erg laag is. Je kan misschien een goedkoop voertuig kopen, maar dan riskeer je veel kosten (en miserie) onderweg.

Als je lang wil reizen, zou ik er zeker naar uitkijken dat je een rooftop hebt dat 'automatisch' opengaat (bvb. van AluCab, gebaseerd in Cape Town). De vouwtenten elke keer opzetten en afbreken is zeer veel werk.

Op een ander forum heb ik gelezen dat iemand vrij eenvoudig een voertuig kon aankopen in Botswana en het dan heeft laten uitrusten in Zuid-Afrika (bvb. AluCab is zeer goed). Het was moeilijk om een voertuig aan te kopen in Zuid-Afrika.
Als je het via een verhuurmaatschappij doet via een buy-back agreement, dan blijft het voertuig in hun naam, dus dan is het niet zo moeilijk.

FYI We hebben vanuit Zuid-Afrika een grote toer gemaakt: Zuid-Afrika, Malawi, Tanzania, Kenia, terug in Tanzania, Zambia, Zimbabwe, Botswana, Namibia en terug in Zuid-Afrika. Voor vele landen heb je ECHT 4x4 nodig en ook veel ander equipment bvb. zandmatten om onder je wielen te leggen als je vastzit, een air compressor om je banden op te blazen/ af te laten ...
Als je graag off road gaat rijden, heb je ook een solarpanel nodig, een long range fuel tank, een watertank ...

Je mag me gerust contacteren als je nog vragen hebt of als je iemand weet die geinteresseerd zou zijn om onze auto te kopen.
sarafobelets@gmail.com

Sara
 
Sara 4158633 zei:
Hallo
...

Sara

Ik zou mijn email liever niet publiek zetten, privé bericht werkt prima. Als je het snel weghaalt scheelt het vast wat spam of phishing.
 
Terug
Bovenaan