Vervangen koelvloeistof temperatuur sensor golf 4 (1998) 1.4 16v AHW

Egbertjansen

Net ingestapt
Ik probeer mijn koelvloeistof temperatuur sensor van mijn golf 4 (1998) 1.4 16V te vervangen.

Deze sensor heb ik gekocht: https://www.winparts.nl/sensoren-elektronica/koelvloeistof-sensor/volkswagen/golf-iv-1j1-bouwjaar-1997-08-2005-06/c1655-492-12560/temperatuursensor-1-830-258-eps-facet/p409079.html

Aan de hand van dit filmpje: https://www.youtube.com/watch?v=W0OxA11P_vk

Toen ik onder de motorkap keek zag ik tot mijn verbazing iets dat leek op twee plekken (gaten) waar de sensor in kon, de groene sensor uit het filmpje was niet aanwezig. Wel zat er een blauwe sensor (daar leek het op), links van het gat waar ik dacht dat de nieuwe sensor in moest.

Kan iemand mij vertellen hoe ik de koelvloeistof temperatuursensor vervang?
 
vermoedelijk heb je zo'n thermostaathuis?:
GC55772.jpg


Dit is ook die op het filmpje. maar de positie van de sensor kan zowel links als rechts zijn. Echter altijd terugplaatsen waar de betreffende sensor zat.

Alleen is het bij vw nog wel eens zo zijn dat de kleur hetzelfde moet blijven en je dus geen groene sensor gebruiken als er nu een blauwe in zit.
Echter deze sensoren worden regelmatig fout uitgewisseld., dus je kan nooit 100% zeker weten of de huidige sensor wel de juiste is.

En let even op of de stekker wel past. Er zijn verschillende sensoren geleverd met verschillende stekker aansluitingen.

Waarom wil je de sensor eigenlijk vervangen?
 
Dank voor je antwoord! Op dit moment zit in het linker gat een blauwe sensor (kan helaas geen eigen gemaakte foto toevoegen). Het is precies dezelfde als deze sensor, behalve de kleur:

https://www.winparts.nl/sensoren-elektronica/koelvloeistof-sensor/volkswagen/golf-iv-1j1-bouwjaar-1997-08-2005-06/c1655-492-12560/temperatuursensor-1-830-260-eps-facet/p409080.html

De sensor uit het vorige bericht is dus de verkeerde.

Waarom is de kleur belangrijk? Ik kan de blauwe niet vinden op het internet.

Ik wil de sensor vervangen omdat de auto slecht (tot niet) start als de motor warm is. Als ik de auto uitlees met een OBD stekker geeft de auto aan dat de cooling temperature sensor (G62) kapot is.
 
Ik heb even wat specifieker gezocht.
Blijkt dus dat VW de kleur van deze sensor vervangen heeft van blauw(origineel af fabriek) naar groen.
(ook een puntje voor mezelf om in het achterhoofd te houden)

Als de sensor in je 2e link qua stekker overeen komt, is het dus de juiste.

Meestal komt een slechte warme start eerder door een defecte lambdasensor.
Maar als de foutmelding de temperatuursensor aangeeft (wat zeer zelden voorkomt) zou ik die inderdaad vervangen en hopen dat het daarmee is opgelost.
 
Terug
Bovenaan