Mijn klassieke Opels en ... een oudje met ouderdoms kwaaltjes

Vandaag moest ik even in Sneek wezen en ben ik wezen kijken bij de oude Deinum Opel garage die nu te koop/huur staat. De showroom stond eerst leeg, behalve een Omega en een Senator op de boven verdieping. Maar langzamerhand kwamen er meer oude Opels bij en leek het me leuk om een soort 70's sfeer plaatje te maken met Gertrud.

tU4uugS.jpg


Alsof ik net een nieuwe Kadett bij Deinum had gekocht en trots een foto had gemaakt met op de achtergrond een Manta A en een Kadett coupè. De foto van de Kadett coupè is niet gelukt, teveel spiegeling van de grote ramen, maar het is een hele mooie bruin metallic 1.2S, mijn eerste C Kadett was ook een bruin metallic coupè, maar dan een 1.6S berlinetta.

WFEMJEn.jpg


De Manta is een 1.9S berlinetta en heeft nog altijd een vinyl dakje, erg zeldzaam nu, maar in een smetteloze staat.

O9ehio6.jpg


Middenin de showroom staat een Blitz, deze zag ik nu voor het eerst, is vanaf de weg niet te zien. Voor de Manta een Corsa A GSI van na de facelift, begint ook zeldzaam te worden.
Tussen de Manta en de Coupè stond een rode Kadett E GT, maar ook die kreeg ik niet goed op de foto.

dDCXq1x.jpg


Deze twee stonden dus eerst boven. Waarom de Senator die naamplaat heeft waar het kenteken hoort te zitten weet ik niet, misschien is deze van de oude Deinum zelf? Of de hele verzameling is van hem, en zo heeft Sneek nu ook een mini Opel museum, alleen niet toegankelijk. En ik denk niet dat de verzameling bij de koop van het pand inbegrepen zijn.

En Gertrud begint koelwater te drinken als was het bier tiidens oktoberfest. Alleen ze morst wel wat. Onderaan de radiateur ligt wat koelvloeistof, dus ik ben bang dat die wat lekt. Als de radiateur origineel is, dan is die zowat 50 jaar oud en bros. Ik zal eens kijken of die nog nieuw te krijgen zijn.
 
Leuk! Mooie Corsa GSi en Senator ook. Kom je net als ik ook uit Fryslân, Gert? Hier zou het Opel-museum uit Tijnje zich eigenlijk moeten vestigen. Mooi pand!
 
Ja, ik kom ook uit Fryslân. Ik ben een aantal keer in het Opel museum in Tijnje geweest, maar ik denk dat die hele collectie niet in het pand van Deinum past. Ik denk ook dat dit pand moeilijk te verkopen zal zijn, het is best wel een grote showroom en er zijn al zoveel merk dealers en occasion handelaren in Sneek en omgeving.
 
Fjouwer! :ROFLMAO::p En in het Opel-topic hier is er in ieder geval nog eentje. Al reken ik mezelf niet echt als Fries. Ben er opgegroeid, maar mijn roots liggen buiten Fryslân. ;)
 
Als we met een man of tien zijn, dan maar een Friese meeting een keer. Kan wel bij die oude garage van Deinum in Sneek. Ruimte zat en we kunnen auto's gluren door de ramen........wel met mooi weer graag, ik rij meestal zonder dak.
 
Een meeting met maar een handvol mensen kan altijd wel ergens.

Vandaag de radiateur er uit gehaald, en kwam twee leidingen tegen die er nog aan vast zaten. Dit is nog een ouderwets systeem waarbij twee leidingen van de automaat onderin de radiateur uitkomen om de automaat olie te koelen. In de Audi 80 met automaat zat er al een aparte oliekoeler op. De radiateur breng ik naar Rutgers in Zutphen, lijkt me wel een goed adres, die gaat er een nieuw koelblok in zetten.
 
Terug
Bovenaan