Het Formule 1 spelletje 2022: Italië, Monza

Ivanov

Moderator

De laatste rookpotten zijn net uitgedoofd of het volgende volksfeest kan beginnen. Maar dit keer niet specifiek voor de Nederlanders maar voor de Italianen. Formule 1 komt naar Monza en op de hoge snelheidsbaan liggen de verwachtingen voor Ferrari nog eens een klapje hoger. En dat in een jaar waar ze een zeer snelle auto hebben maar betrouwbaarheid links en rechts te wensen over laat en zelfs als alles het blijft doen, dan is het wel de eigen strategie die de kansen om zeep helpt. Dat zullen ze thuis zeker willen rechtzetten. Voor Max is het allemaal redelijk ontspannen. Geen druk meer van de thuisrace, een auto die lekker gaat en maar liefst 107 punten voorsprong in het WK. Ik citeerde eerder al Niki Lauda, dat lijkt toch redelijk te kloppen. Max heeft dit jaar al even veel races gewonnen als vorig jaar en we hebben er nog wat op het programma staan. Kan hij dan weer een record breken? De meeste overwinningen in een seizoen? Och... en weten we 2021? Stapelen tussen Hamilton en Max en Ricciardo die vervolgens won. Maar het jaar daarvoor was Gasly al de overwinnaar. Gaan we dit jaar weer zoiets zien? Misschien Vettel die wint waar hij ook zijn eerste triomf pakte?

Graag jullie voorspelling voor de top 8 van de kwalificatie (dus wat de uiteindelijke startopstelling wordt, na verrekening van eventuele straffen) en de top 8 van de race. En de bonusvragen? Dit keer 4. 1. Hoeveel Italiaanse teams* gaan Q3 halen. Dus daadwerkelijk het derde deel, niet 10e (of beter) na een gridstraf. Dus het antwoord is 1, 2 of 3. 2. Gaat Ferrari winnen? Ja of nee. 3. Gaan er twee (of meer) Italiaanse teams* op het podium komen. Ja of nee. 4. Gaan we een verrassende winnaar hebben? Ja of nee. Definitie: Geen Mercedes, Red Bull of Ferrari [size=large]TENZIJ[/size] zij (om wat voor reden dan ook) een reserverijder moeten inzetten. (bijvoorbeeld Giovinazzi die bij Ferrari moet instappen omdat de pasta van Sainz er weer uitkomt. Of Nyck de Vries bij Mercedes omdat Lewis van zijn electrische scootertje is gevallen omdat Rosco er net voor liep.)

Jullie kunnen jullie voorspelling doen via dit topic, via PM, via e-mail (forumivan@hotmail.com) en ik beloof tijdig mijn junkmailbox te bezoeken), via SMS of Whatsapp naar 0615-550333. Twitter is ook een optie: @FormuleAw. Probeer ook de #AWF1spel. Doe wijzigingen altijd in een nieuwe post (SMS, App, mail of tweet), als ik namelijk zie dat je een complete voorspelling doet(quali en race) en je past je racevoorspelling aan, dan kan ik nu niet zien dat het alleen de race voorspelling is. Het is namelijk erg makkelijk om dan net een paar namen op een andere plek te zetten, zeker als je de qualificatieuitslag al weet. Daarbij controleer ik niet of er hernieuwde wijzigingen gedaan worden, ik zie een post met een voorspelling, en die staat dan! Ook al verander je het drie minuten nadat ik het gezien heb naar een voorspelling die op alle 8 plaatsen goed blijkt te zijn, die telt dan niet mee! Zet er ook duidelijk bij of je voorspelling voor de qualificatie, sprint kwalificatie of de race is!

De voorspellingen/verwachtingen dienen tijdig binnen te zijn. De servertijd van AutoWeek, Whatsapp, mijn provider (SMS) of Twitter is hierbij leidend, dat is de tijd die er bij jouw post, bericht of tweet staat en die geldt. In alle gevallen geldt: yy:00 is te laat, xx:59 is op tijd (uiteraard geldt dit ook voor de yy:30 als te laat en xx:29 als op tijd). Misschien is het overbodig om te melden, maar je mag je voorspelling zo vaak als je wilt veranderen, als het maar voor het begin van de betreffende sessie is én in een nieuwe post/Tweet/PM/app/postduif/brief/briefkaart/etc.

De voorspelling van bonusvraag 1 dient voor de start van de kwalificatie binnen te zijn. De voorspellingen voor bonusvragen 2, 3 en 4 dienen voor de start van de race binnen te zijn.

De tijden:
De voorspelling voor de kwalificatie moet binnen zijn voor:10 SEP Qualifying 16:00 - 17:00 (Nederlandse tijd)
De voorspelling voor de race moet binnen zijn voor: 11 SEP Race 15:00 - 17:00 (Nederlandse tijd)

[size=large]*Voor de volledigheid: Ferrari, Alpha Tauri en Alfa Romeo zijn de Italiaanse teams. (Ja, ik weet dat Alfa eigenlijk gewoon Sauber is en Zwitsers en ja ik weet dat Haas officieel Amerikaans is maar door Dallara gebouwd wordt.).[/size]

En wie wonnen er in het verleden?
Code:
1950	Giuseppe Farina	Ita	Alfa Romeo
1951	Alberto Ascari	Ita	Ferrari
1952	Alberto Ascari	Ita	Ferrari
1953	Juan Manuel Fangio	Arg	Maserati
1954	Juan Manuel Fangio	Arg	Mercedes
1955	Juan Manuel Fangio	Arg	Mercedes
1956	Stirling Moss	GB	Maserati
1957	Stirling Moss	GB	Vanwall
1958	Tony Brooks	GB	Vanwall
1959	Stirling Moss	GB	Cooper-Climax
1960	Phil Hill	USA	Ferrari
1961	Phil Hill	USA	Ferrari
1962	Graham Hill	GB	BRM
1963	Jim Clark	GB	Lotus-Climax
1964	John Surtees	GB	Ferrari
1965	Jackie Stewart	GB	BRM
1966	Ludovico Scarfiotti	Ita	Ferrari
1967	John Surtees	GB	Honda
1968	Denis Hulme	N-Z	McLaren-Ford
1969	Jackie Stewart	GB	Matra-Ford
1970	Clay Regazzoni	Zwi	Ferrari
1971	Peter Gethin	GB	BRM
1972	Emerson Fittipaldi	Bra	Lotus-Ford
1973	Ronnie Peterson	Zwe	Lotus-Ford
1974	Ronnie Peterson	Zwe	Lotus-Ford
1975	Clay Regazzoni	Zwi	Ferrari
1976	Ronnie Peterson	Zwe	March-Ford
1977	Mario Andretti	USA	Lotus-Ford
1978	Niki Lauda	Oos	Brabham-Alfa Romeo
1979	Jody Scheckter	Z-A	Ferrari
1980	Nelson Piquet	Bra	Brabham-Ford
1981	Alain Prost	Fra	Renault Turbo
1982	René Arnoux	Fra	Renault Turbo
1983	Nelson Piquet	Bra	Brabham-BMW Turbo
1984	Niki Lauda	Oos	McLaren-TAG Turbo
1985	Alain Prost	Fra	McLaren-TAG Turbo
1986	Nelson Piquet	Bra	Williams-Honda Turbo
1987	Nelson Piquet	Bra	Williams-Honda Turbo
1988	Gerhard Berger	Oos	Ferrari Turbo
1989	Alain Prost	Fra	McLaren-Honda
1990	Ayrton Senna da Silva	Bra	McLaren-Honda
1991	Nigel Mansell	GB	Williams-Renault
1992	Ayrton Senna da Silva	Bra	McLaren-Honda
1993	Damon Hill	GB	Williams-Renault
1994	Damon Hill	GB	Williams-Renault
1995	Johnny Herbert	GB	Benetton-Renault
1996	Michael Schumacher	Dui	Ferrari
1997	David Coulthard	GB	McLaren-Mercedes Benz
1998	Michael Schumacher	Dui	Ferrari
1999	Heinz Harald Frentzen	Dui	Jordan-Mugen Honda
2000	Michael Schumacher	Dui	Ferrari
2001	Juan Pablo Montoya	Col	Williams-BMW
2002	Rubens Barrichello	Bra	Ferrari
2003	Michael Schumacher	Dui	Ferrari
2004	Rubens Barrichello	Bra	Ferrari
2005	Juan Pablo Montoya	Col	McLaren-Mercedes Benz
2006	Michael Schumacher	Dui	Ferrari
2007	Fernando Alonso	Spa	McLaren-Mercedes Benz
2008	Sebastian Vettel	Dui	Scuderia Toro Rosso-Ferrari
2009	Rubens Barrichello	Bra	BrawnGP-Mercedes Benz
2010	Fernando Alonso	Spa	Ferrari
2011	Sebastian Vettel	Dui	Red Bull Racing-Renault
2012	Lewis Hamilton	GB	McLaren-Mercedes Benz
2013	Sebastian Vettel	Dui	Red Bull Racing-Renault
2014	Lewis Hamilton	GB	Mercedes
2015	Lewis Hamilton	GB	Mercedes
2016	Nico Rosberg	Dui	Mercedes
2017	Lewis Hamilton	GB	Mercedes
2018	Lewis Hamilton	GB	Mercedes
2019	Charles Leclerc	Mon	Ferrari
2020	Pierre Gasly	Fra	Alpha Tauri-Honda
2021	Daniel Ricciardo	Aus	McLaren-Mercedes Benz

Er was voor de GP van Nederland de discussie over een wijziging van een voorspelling. Dus voor alle duidelijkheid: [size=x-large]Doe wijzigingen altijd in een nieuwe post (SMS, App, mail of tweet),[/size]. Ik denk er sterk over om voor de volgende race (Singapore) in te stellen dat gewijzigde posts in het geheel niet meetellen.
 
Kwalificatie:

1) Leclerc
2) Verstappen
3) Sainz
4) Perez
5) Russel
6) Norris
7) Alonso
8) Ocon


Race:

1) Verstappen
2) Leclerc
3) Sainz
4) Perez
5) Russel
6) Hamilton
7) Alonso
8) Norris

Bonus

1) 2
2) nee
3) nee
4) nee*

* Verstappen heeft op monza nog nooit op het podium gestaan. Dus een overwinning van hem kan ook als verrassend worden gezien? 😉
 
Poging 2:

Kwalificatie
1) leclerc
2) Russel
3) Norris
4) Alonso
5) Ocon
6) Verstappen
7) Schumacher
8) Magnussen


Race
1) Verstappen
2) Leclerc
3) Russel
4) Sainz
5) Perez
6) Hamilton
7) Alonso
8) Ocon

Bonus
1) twee
2) nee
3) nee
4) nee
(Overigens is Verstappen wel een verrassende winnaar, hij heeft nog nooit beter dan een 5de plaats behaald in Monza)
 
beretta zei:
Poging 2:

Bonus
4) nee
(Overigens is Verstappen wel een verrassende winnaar, hij heeft nog nooit beter dan een 5de plaats behaald in Monza)

Voor de vierde bonusvraag had ik gesteld dat het geen Red Bull/Mercedes/Ferrari is (tenzij ze een reserverijder moeten inzetten). Aangezien Max al 10 races gewonnen heeft dit jaar, Pérez er ook één heeft gepakt zou je hooguit kunnen stellen dat een overwinning van Russell als verrassend gezien kan worden. Maar iedereen weet inmiddels hoe goed hij is.
 
start:
1.Leclerc
2.Norris
3.Russell
4.Ocon
5.Alonso
6.Verstappen
7.Magnussen
8.Stroll

Bonus:2, nee, nee, nee.
 
Nyck de Vries zal zijn F1 debuut maken als vervanger van Alexander Albon die een blindedarmontsteking heeft.
 
Kwalificatie
1) leclerc
2) Russel
3) Norris
4) Alonso
5) Ocon
6) Verstappen
7) Vettel
8) Magnussen

Bonusvraen:
1: 2
2.: nee
3: nee
4: nee
 
Quali:

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Ocon
5. Norris
6. Zhou
7. Verstappen
8. Ricciardo

Bonus 1: 2.
Bonus 2: Nee.
Bonus 3: Nee
Bonus 4: Nee. (ik hoop van wel, maar denk nee).
 
Mijn verwachting voor de kwalificatie.
1 Leclerc
2 Russel
3 Norris
4 Alonso
5 Ricciardo
6 Ocon
7 Gasly
8 tsunoda
Bonus Ja,nee, nee,nee
 
Kwali :

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Norris
5. Hamilton
6. Verstappen
7. Gasly
8. Zhou

Bonus :
1. 2
2. Nee
3, Nee
4. Nee
 
Total Loss zei:
Kwali :

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Norris
5. Hamilton
6. Verstappen
7. Gasly
8. Zhou

Bonus :
1. 2
2. Nee
3, Nee
4. Nee

Hamilton heeft een gridstraf en gaat achteraan starten.
 
Ivanov zei:
Total Loss zei:
Kwali :

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Norris
5. Hamilton
6. Verstappen
7. Gasly
8. Zhou

Bonus :
1. 2
2. Nee
3, Nee
4. Nee

Hamilton heeft een gridstraf en gaat achteraan starten.

Jeetje, doe ik het nog verkeerd. Zit nog zo op te letten met die lijst erbij!
Zijn nu zelfs al 9 man met een straf en nog let ik niet op! Thanks!

Cour Team Componenten Straf
Max Verstappen 5 plekken
Esteban Ocon 5 plekken
Sergio Perez 10 plekken
Valtteri Bottas 15 plekken
Mick Schumacher 15 plekken
Kevin Magnussen 15 plekken
Carlos Sainz Back of the grid
Lewis Hamilton Back of the grid
Yuki Tsunoda AlphaTauri Back of the grid
 
Poging 2 :

Kwali :

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Norris
5. Gasly
6. Verstappen
7. Zhou
8. Ricciardo

Bonus :
1. 2
2. Nee
3, Nee
4. Nee
 
Startopstelling:

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Norris
5. Ocon
6. Verstappen
7. Gasly
8. Yuki Tsunoda

Bonus :
1. 1 (obv kwalificatie dus)
2. Nee
3, Nee
4. Nee

Rob
 
Ivanov zei:
Quali:

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Ocon
5. Norris
6. Zhou
7. Verstappen
8. Ricciardo

Bonus 1: 2.
Bonus 2: Nee.
Bonus 3: Nee
Bonus 4: Nee. (ik hoop van wel, maar denk nee).

Jouw Ocon op 4 is ook onmogelijk ( heeft ook 5 plekken ) ;)
 
Oeps even aanpassen.
1 Leclerc
2 Russel
3 Norris
4 Alonso
5 Ricciardo
6 Ocon
7 Gasly
8 De Vries
Bonus 2,Nee,Nee,Nee
 
Kwalificatie:

1. Sainz
2. Russel
3. Alonso
4. Norris
5. Guanyu
6. Verstappen
7. Gasly
8. Ricciardo

Bonus:

1. 2
2. Nee
3. Nee
4. Nee
 
Total Loss zei:
Ivanov zei:
Total Loss zei:
Kwali :

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Norris
5. Hamilton
6. Verstappen
7. Gasly
8. Zhou

Bonus :
1. 2
2. Nee
3, Nee
4. Nee

Hamilton heeft een gridstraf en gaat achteraan starten.

Jeetje, doe ik het nog verkeerd. Zit nog zo op te letten met die lijst erbij!
Zijn nu zelfs al 9 man met een straf en nog let ik niet op! Thanks!

Cour Team Componenten Straf
Max Verstappen 5 plekken
Esteban Ocon 5 plekken
Sergio Perez 10 plekken
Valtteri Bottas 15 plekken
Mick Schumacher 15 plekken
Kevin Magnussen 15 plekken
Carlos Sainz Back of the grid
Lewis Hamilton Back of the grid
Yuki Tsunoda AlphaTauri Back of the grid

Wat een gedoe. Nu moet ik de mijne ook weer aanpassen.

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Norris
5. Zhou
6. Ricciardo
7. Verstappen
8. Gasly.
 
Rob GT zei:
Startopstelling:

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Norris
5. Ocon
6. Verstappen
7. Gasly
8. Yuki Tsunoda

Bonus :
1. 1 (obv kwalificatie dus)
2. Nee
3, Nee
4. Nee

Rob


Ocon op 5 kan niet. Zelfs met P1 gaat hij naar P6. Tsunoda start helemaal achteraan.
 
dan maar overnieuw:
1.Leclerc
2.Norris
3.Russell
4.Alonso
5.Ricciardo
6.Verstappen
7.Stroll
8.Gasly

Bonus: 2,nee,nee,nee
 
3 de poging
1 Leclerc
2 Russel
3 Norris
4 Alonso
5 Gasly
6 Ricciardo
7 Verstappen
8 De Vries
Bonus 2 Nee,Nee,Nee
 
Ik denk dat ik ga wachten met het invullen van de punten tot de FIA de definitieve startopstelling heeft gepubliceerd...

Race (versie 1.0)
1. Verstappen (Russell zei het al en Red Bull copiëert nu gewoon de tactiek van Mercedes van vorig jaar. Als het kan een (deel van de) PU vervangen op een circuit waar je het verlies weer goed kunt maken en dan de motoren die je in de poule hebt wat zwaarder kunnen belasten.)
2. Leclerc (als Ferrari dit weer verprutst worden ze gelynched)
3. Ricciardo (ok, niet realistisch maar ik gun het hem zo)
4. Russell
5. Alonso
6. Pérez
7. Gasly
8. Ham
9. De Vries. (dat levert mij geen punten op voor het spelletje... maar Nyck wel :))
 
Race :

1. Verstappen
2. Leclerc
3. Russell
4. Norris
5. Alonso
6. Sainz
7. Perez
8. Gasly
 
Ivanov zei:
Rob GT zei:
Startopstelling:

1. Leclerc
2. Russell
3. Alonso
4. Norris
5. Ocon
6. Verstappen
7. Gasly
8. Yuki Tsunoda

Bonus :
1. 1 (obv kwalificatie dus)
2. Nee
3, Nee
4. Nee

Rob


Ocon op 5 kan niet. Zelfs met P1 gaat hij naar P6. Tsunoda start helemaal achteraan.


Ja, ik zag het te laat... Wat een hoop straffen zeg!
Zal ik het nog even aanpassen? Ik weet de uitslag van de kwalificatie nog niet.

De race:
1. Leclrerc
2. verstappen
3. Russel
4. Hamilton
5. Norris
6. Alonso
7. Perez
8. Sainz

Rob
 
Ik denk dat ik wel een oplossing heb voor al die vervangingen van PU onderdelen (die niet strikt noodzakelijk zijn, maar wel gedaan worden om 'nieuwe' onderdelen in de poule te hebben). Wel de gridstraffen houden (zoals bij Verstappen en Ocon) maar als je buiten de grid komt, bijvoorbeeld een Bottas die op plek 32 zou moeten starten, het verschil naar 20 incalculeren als (straf)seconden. Die dan uitgezeten moeten worden bij een pitstop of uiteindelijk verrekend worden in de einduitslag. In het geval van Bottas moet hij dan bij de eerste stop 12 seconden extra stilstaan (of 6 om 6 als ze het qua temperatuur niet vertrouwen én er een tweede stop komt) of krijgt hij aan het eind die 12 erbij.
 
Ze moeten sowieso wat meer motoren etc. krijgen, wat ze nu hebben is gewoon te weinig voor al die races.
 
Terug
Bovenaan