Grijze rook bij lage toeren

Guest
Beste forumlezers,

Ik heb een vraagje. Ik heb een 320i uit 2006. Deze stoot ontzettend veel grijze rook uit bij optrekken (dus niet bij het rijden van bijv 100km/h). Het heeft sowieso met olie te maken aangezien ik deze vaak moet bijvullen. De garage heeft de auto al uitgelezen maar kan niets vinden. Ook bij hard rijden verbruikt hij veel olie dus bij 140km/h. Auto rijdt verder top. Geen vermogen verlies

Iemand enig idee? Ik lees namelijk veel berichten dat men vaak onderdelen vervangen laten hebben zonder een oplossing.

Alvast bedankt!!
 
Olieverbruik is over het algemeen het gevolg van versleten zuigerveren en dat komt voor als direct gevolg van fors rijgedrag.
Nu kunnen motoren op zich daar wel tegen, maar pas als ze goed op bedrijfstemperatuur zijn en als je niet te vaak plankt.
Het zal je niet verwonderen dat dit dus o.a. bij BMW en Audi dit vaker voorkomt dan bij Toyota of Hyundai, maar tegelijk is je BMW ook al 12 jaar oud.
De kilometerstand heb je niet vermeld.

Mijn eigen Alfa 2006 met 2 liter benzinemotor en 225.000 gebruikt nauwelijks olie : ongeveer 1/4 liter per jaar per 10.000 km , maar deze wordt relatief rustig bereden ( snelheid zo rond de 125 met 3500 toeren )

Op zich zou ik niets doen, tenzij het olieverbruik hoger is dan 1 liter per 1000 km, maar de APK stelt wel meetbare CO2 eisen aan de uitlaatgassen.
 
Hallo FryFrysk,

De kmstand = 130.000

Ik moet ook gelijk toegeven dat ik 50% netjes rij en 50% toch wel flink doortrap (ook als die koud is) Moet zeggen dat ik hier nooit bij nadenk! Bedankt voor de reminder

Het wel bekende gele uitstootlampje brand ook. Denk dat de olievebruik wel hoger is. Zeker in files. Dus op deze manier gaat hij niet door de keuring komen. Zuigerveren heb ik toevallig al eens eerder gehoord. Ik ga eens vragen of een monteur hier naar kan kijken!
 
Naast zuigerveren zouden versleten klepseals ook de oorzaak kunnen zijn.
Laat een compressietest uitvoeren met het kleppendeksel los. Dan ziet de monteur vanzelf waar er lucht ontsnapt..
 
Blauwe rook is olie, zwarte rook is benzine, witte rook is condens of koelvloeistof.
Motormanagement lampje kan de EGR zijn, maar ook lamdasensor, luchtmassameter, etc.
Laat de auto eens uitlezen op foutcodes.
Het zou mij niet verbazen als de rook wordt veroorzaakt door een kapotte katalysator, doordat de luchtmassameter en/of lambdasensor stuk is.
Hoe is het verbruik en de prestaties van de auto?
Wellicht tijd om eens op zoek te gaan naar iets anders.
Het oplossen van het olieverbruik kan duur zijn.
 
met een compressie test, vaccuum test en compressie lek test, heb je een hele aardige indicatie hoe de staat van het blok is en wat er loos is.
 
DhrGH zei:
Hallo FryFrysk,

De kmstand = 130.000

Ik moet ook gelijk toegeven dat ik 50% netjes rij en 50% toch wel flink doortrap (ook als die koud is) Moet zeggen dat ik hier nooit bij nadenk! Bedankt voor de reminder

Het wel bekende gele uitstootlampje brand ook. Denk dat de olievebruik wel hoger is. Zeker in files. Dus op deze manier gaat hij niet door de keuring komen. Zuigerveren heb ik toevallig al eens eerder gehoord. Ik ga eens vragen of een monteur hier naar kan kijken!

Ja, inderdaad een goede check uitvoeren, want reparatie kan aardig in de papieren lopen, maar dan is ie wel weer als nieuw.
Marcel 21675 geeft al aan welke tests daarvoor uitgevoerd moeten worden.

Pas 130 K op de teller is erg snel voor een versleten motor en dat duidt inderdaad op de conclusie dat de motor niet altijd even goed ontzien is, zeker in koude toestand.
 
Ik heb het even vluchtig doorgelezen, maar is 130k niet wat weinig voor een auto uit 2006? Dat is ongeveer 10k per jaar. Het kan, maar het lijkt me wel erg weinig gezien de leeftijd van de auto. Het zou natuurlijk ook kunnen dat de daadwerkelijke kilometerstand hoger is dan je tellerstand nu aangeeft. Versleten zuigerveger kan dan absoluut een oorzaak zijn!
 
Ik zou even bij een specialist binnen stappen, wie weet valt het erg mee bijvoorbeeld defecte olie afscheiden van het pcv of klepseals oid. In welke staat verkeert de olie, is deze niet extreem dun geworden door verrijking van brandstof
 
even een grapje tussendoor, lijkt de rook hier op?
https://www.facebook.com/groups/160846124115578/permalink/821061324760718/
 
Terug
Bovenaan