Bijgeluid Mini One 1.2 uit 2014

Stef 1137710

Net ingestapt
Goedemiddag,

Mijn auto (Mini Cooper One uit 2014) heeft een tijdje een raar bijgeluid. Wanneer de auto koud is lijkt het erger te zijn. Het klinkt een beetje alsof ik een sportauto heb die terugschakelt. Wanneer ik de koppeling ingedrukt heb, neemt dit geluid af. Meerdere keren naar de dealer geweest, die vertelde mij dat er een compleet nieuw uitlaatsysteem op moet en dat dat ongeveer 1500 zou gaan kosten, dit leek mij een beetje teveel van het goede voor een auto die ongeveer 15.000 heeft gekost.

Heeft iemand enig idee wat dit zou kunnen zijn? Het is een erg naar geluid.

Bij voorbaat dank.

Vriendelijke groet,

Stef
 
Je vraagt hier wat het is cq kan zijn, maar het antwoord heb je toch al? Nota bene van de Mini dealer. Echter de prijs staat je niet aan, hetgeen een dealerprjjs betreft. Dan moet je even gaan shoppen.
 
Mensen doen reparaties van 1500 euro bij auto's die nog maar 2500 waard zijn. Soms overstijgt het de dagwaarde ook, maar als de auto er dan weer een tijd tegenaan kan, kan het alsnog een goede beslissing zijn. 1500 te veel van het goede op een auto van 15000? Bijzonder idee. Hoop dat je nooit motorproblemen krijgt, dan zal je wel helemaal schrikken.

En wat wou je dan? Hem naar de sloop brengen omdat je een dure reparatie krijgt?

En inderdaad, zoals BMW 530d M al zegt, je hebt het antwoord, wat wil je nou precies horen? Een ander antwoord? Denk je dat de dealer het gewoon uit hun duim zuigt? Na er meerdere keren naar gekeken te hebben? En dat wij hier op een forum een beter antwoord kunnen geven, zonder het geluid ook maar te horen?
En als de dealer te duur is, moet je niet naar de dealer gaan. Dealers zijn altijd duur, dat is toch algemene kennis ondertussen? Helemaal een Mini/Bmw dealer.
 
Probeer anders een MINI-specialist ipv de dealer als je niet tevreden bent. Die hebben vaak dezelfde kennis tegen een lager tarief.
 
De ervaring/relatie die ik met de desbetreffende dealer had was belachelijk slecht. Vandaar mijn argwaan en de vraag of dit een veelvoorkomend probleem was. Een mini specialist is inderdaad een betere optie.

Bedankt voor de reacties in ieder geval.
 
Probeer anders gewoon een Bovag of Bosch garage. Die zijn goedkoper dan een Mini/BMW dealer.
Als je 1500 teveel vindt kun je ook nog vragen of het buiten het geluid verder kwaad kan. Indien dit niet het geval is kun je het geluid voor lief nemen.
 
Is er maar een Mini dealer in Nederland dan ofzo? Ik was ook niet tevreden met de lokale Suzuki dealer, ben toen overgestapt naar een andere dealer die ook in de regio ligt en een goede reputatie heeft.
 
Wel raar.. dat als je de koppeling intrapt het geluid verdwijnt.. en dat een dealer dit dan koppelt aan het uitlaatsysteem?

Ik zou dan eerder ergens aan het koppelingsdeel denken (druklager?).
 
Durashift zei:
Wel raar.. dat als je de koppeling intrapt het geluid verdwijnt.. en dat een dealer dit dan koppelt aan het uitlaatsysteem?

Ik zou dan eerder ergens aan het koppelingsdeel denken (druklager?).

Waarschijnlijk gewoon het toerental wat daalt.
 
Terug
Bovenaan