Kristian: dakloos genieten

Ah weer lekker bezig geweest met de Z4 (y)
Staat daar echt geweldig mooi zo onder die carport, waait mooi droog zo.
Pingi vochtvreter heb ik al jaren in de Z4 liggen s'winters., zijn perfect daarvoor.
 
  • Leuk
Waarderingen: MLL
De Z4 staat er inderdaad prima. Blijft mooi droog. De 3-serie rijdt nu de Up! weg is ook veel kortere stukjes. Nu in het koudere seizoen is het met 1:13 wel gebeurd.
Volgend jaar hebben we hem trouwens alweer 4 jaar. Nog steeds een ontzettend fijne auto. Zit weleens wat te kijken naar een evt. opvolger. Met de Z4 als Spassmobil hoeft dat niet perse een BMW te blijven.

3-serie staat nu op 85dkm. Volgend jaar een beurtje, nieuwe zomerbanden een keer de automaatbak laten servicen, remmerij zal ook wel een keer aan de beurt zijn rond de ton. Kom ik op een kleine 3K aan onderhoud. Hoort erbij natuurlijk maar misschien ook een goed moment om weer eens verder te kijken. Al kost dat natuurlijk altijd meer geld.

Een Cupra Formentor Hybrid lijkt me een fijne auto waarmee de korte ritjes elektrisch kunnen. Beter voor verbruik maar vooral voor de techniek. Mooie auto om te zien wat mij betreft. En daarnaast blijft de CX-5 hoog op het rationele lijstje staan. Ruim, simpele en betrouwbare techniek en ziet er nog steeds prima uit. Aandrijflijn zal wel weer wennen worden komende vanuit een 3-serie met moderne automaat en krachtige turbomotor. Vooral die paar weekjes per jaar met de caravan gaat het dan iets minder makkelijk. Voor dagelijks gebruik voldoet het natuurlijk prima. In vergelijking met de Z4 vind ik de 3-serie ook maar saai en niet al te vlot rijden.

3-serie nog een jaar of 5 blijven rijden en dan eens kijken naar een onvermijdelijke EV is denk ik het meest verstandig. Zit ik qua km's nog onder de 2 ton en dat zou (met goed onderhoud door een BMW-specialist) toch zonder al te grote reparaties moeten lukken.
 
Haha, nou als ik hem zat ben dan zal ik aan je denken. Gaat denk ik niet zo'n vaart lopen. Zo lang ie het goed blijft doen (en de voortekenen zijn goed), dan is het zonde om voor veel geld wat anders aan te schaffen.
Steek liever wat geld om de Z4 komend jaar nog mooier en beter te maken.
 
Een CX5 is wel goed voor kortere stukjes want ouderwetse techniek? Zou ik eerder naar een CRV of RAV4 hybride kijken mits die de caravan kunnen trekken.
 
Ik ken jou niet persoonlijk maar lees dit topic geregeld mee. Erg mooie Z4 heb je!

Voor wat betreft de 3-serie: de afgelopen jaren meelezende denk ik dat je zelf ook wel weet dat het bij jou toch wel gaat kriebelen en de zoektocht is voor jou een leuke voorpret.

Zou een mooie 520i of 530i G31 niet iets voor je zijn? Wat mij betreft een van de laatste recente mooie BMW's.
 
Dank je, die Z4 is ook echt geweldig. Heel erg blij mee.
Er is nog geen sprake van een zoektocht hoor. De F31 bevalt op alle vlakken meer dan uitstekend. Nieuwe auto's zijn niet alleen belachelijk duur geworden, maar ook erg onaantrekkelijk. Geldt ook voor BMW. 3-serie LCI, nieuwe 5-serie, ik vind het geen verbetering. Kale interieurs met grote schermen i.p.v. knoppen, verschrikkelijk wat mij betreft.

Een 5-serie van de vorige generatie is een fantastische auto, beter wordt het niet meer. Maar voor mij/ons echt overkill. Te groot/lomp en te luxe. Vind hem ook niet helemaal bij me passen.

Wordt tijd dat het voorjaar wordt, kan ik me weer volledig richten op de Z4 en verdwijnt de daily en evt. plannen daarmee weer naar de achtergrond.
 
Begrijp dat je nu de Z4 hebt andere prioriteiten aan de daily geeft. Maar ook daar zit je vaak genoeg in, zou eigenlijk geen enkele reden zien waarom je de fraaie 3-touring zou moeten inruilen voor een SUV achtig model waarbij je op diverse punten ook moet inleveren, zoals rijplezier.

Geldt ook voor BMW. 3-serie LCI, nieuwe 5-serie, ik vind het geen verbetering. Kale interieurs met grote schermen i.p.v. knoppen, verschrikkelijk wat mij betreft.

helemaal eens, ik vind het zo treurig. Als opvolger voor de Insignia wil ik wel weer een keer een BMW, (ergens in 2024/2025) maar het voelt voor mij wel dat de pre-LCI 3 serie en vorige generatie 5 serie de laatste is wat precies is wat ik zoek. Goede mix tussen dynamiek en comfort, goede mix tussen knoppen en opgeruimd dashboard, goede mix tussen modern/high tech en klassiek. Het wat BMW minded Autotop NL had een review geplaatst van de nieuwe 5 serie en precies wat mijn eerste indruk was werd hier bevestigd, de boekhouders hebben er wat te veel mee bemoeid als het om kwaliteitsbeleving en ook qua vormgeving is het allemaal vrij inwisselbaar.
 
Juist de CX-5 beviel je eerder met een proefrit toch niet helemaal? Je 3-serie rijdt beter en is mooier. Als je niet zoveel meer rijdt kan je die toch beter houden? Het geld dat je bespaart voor een 'nieuwe' kan je goed gebruiken voor onderhoud.
 
Met 85k is die F31 net ingereden, lekker mee doorrijden en zeker niet wegdoen voor een auto die je minder rijplezier geeft. Ik heb er twee gehad, probleemloze auto's met lage onderhoudskosten.
 
Klopt hoor. Kan me eigenlijk geen betere auto wensen. Een SUV heeft zeker niet mijn voorkeur, het is meer dat mijn vrouw dat wel kan waarderen. Nu ik zelf de Z4 heb ben ik natuurlijk de beroerdste niet.
CX-5 vond ik qua rijden niet heel inspirerend nee. Beetje op de bok zitpositie, wat zijwindgevoelig, lawaaiig en niet heel vlot. 3-serie rijdt absoluut veel beter/fijner en de zitpositie is echt top.

T.z.t. een andere, jongere BMW is de meest logische optie. En zoals AsconaGT aangeeft is de 3-serie G21 pre-LCI en evt. de 5-serie G30 interessant. Ook een X3 van de huidige generatie kan ik wel waarderen. Het nieuwe spul helaas niet meer.
Materiaalgebruik wordt er inderdaad ook niet beter op. De F31 heeft deurpanelen die compleet van zacht en slijtvast materiaal zijn, ook onderaan. In de nieuwere modellen is het hard plastic. Een keer met de schoen er langs en er zit een veeg/kras in. Jammer.

Deze winter eerst een zomervelg laten herstellen (zelf gedaan langs stoeprand), op zoek naar nieuwe zomerbanden (wel of geen runflat) en dan in het voorjaar een beurt. Blijf ik er nog een aantal jaren in rijden dan laat ik de olie van de automaatbak rond de ton verversen. Zeker wanneer regelmatig met zware belasting (caravan) wordt gereden wel verstandig. Verder hoop ik dat ie probleemloos blijft. Enige irritatiepuntje dat ie heeft is de zogenaamde wastegate-rattle. De klep die op lage snelheid wat kleppert. Schijnt weinig kwaad te kunnen.
 
Verder hoop ik dat ie probleemloos blijft.
En als er wel wat problemen zijn, kun je die oplossen. Ik heb bij mijn 318i (2011) ook wat reparaties gehad, waaronder NOX sensor en ketting vervangen. Maar de kosten daarvan zijn doorgaans veel lager dan de kosten voor een nieuwe (gebruikte) auto. Intussen staat mijn 318i met de N43 motor op 254.000 km, en hij rijdt als de beste. Je kunt dus nog wel even voor uit met jouw mooie 320iA Touring :D
 
Voor zover ik kan spreken uit ervaring met mijn E85 Z4, absoluut geen runflat.
Setje michelin Pilot sport 5 heb ik er nu onder liggen, veel beter rijden/sturen en het belangrijkste stukken meer comfort.
 
Huidige generatie funflat is prima, qua grip en ook comfort. Kan met de e91 op runflats echt ongenadig hard door snelle bochten. Ook op mn f31 gaan ze prima, met xdrive. Nu had Kristian het over banden op zijn f31. Denk dat dat qua rijden een heel andere auto is dan zijn z4.
 
De meningen verschillen ook op BMW fora over wel/geen runflat. Op de 218i van mijn ouders zaten af fabriek niet eens run flat-banden.
Maar ik lees ook wel dat de onderstellen worden afgestemd op runflat banden. Zo klaagde recent iemand dat zijn auto met non-run flat op hoge snelheid minder stabiel en zeker aanvoelt. Dat is natuurlijk niet fijn.

Ik neig zelf ook wel naar runflat. Met 18 inch is het comfort ook gewoon prima. Zitten ook op de Z4 en met 17 inch en standaard onderstel ook genoeg comfort.
Heb nog even tijd om te beslissen.
 
Procar Zwolle volgens mij.
Bekende E85 dit, merlot rot, mooi exemplaar met die style 108!
Alleen jammer van die gare niet originele antenne.
Net verkocht door Rubz in Staphorst.
 
Ah bij onze Pieter. die heeft idd knappe exemplaren.
Dan is dit ook niet het exemplaar wat ik denk te herkennen van Rubz.
Voorjaar keertje samen heen toeren Kristian met beide Z4's mooi binnendoor.
 
Zeker, gaan we doen. Kijk nu al uit naar het voorjaar. Kriebelt nu al om hem uit de schorsing te halen en lekker te gaan rijden. Maar beter even wachten tot na de pekel.

Pieter heeft de witte 340i GT uit 2017 ook weer in de voorraad. Vorig jaar nog met veel interesse naar gekeken. Twee dikke 6-cilinders zijn wel een beetje veel van het goede.
 
Tja als geld geen rol speelt zou ik het altijd doen, maar verstandig is het nooit haha.
En daarbij de pure beleving van een E85 gaat het nooit geven.
Ik zie ook echt uit naar het voorjaar! Denk nog wel even dat ik hem binnenkort even start op een mooie droge dag.
Even alles goed rustig warm rijden.
 
Maar ik lees ook wel dat de onderstellen worden afgestemd op runflat banden. Zo klaagde recent iemand dat zijn auto met non-run flat op hoge snelheid minder stabiel en zeker aanvoelt. Dat is natuurlijk niet fijn.
Hangt beetje van de BMW af. Het onderstel van de BMW F1x reeks is zeer gevoelig voor afwijkingen, F3x valt mee.

Heb mijn auto al 3x uitgelijnd over het jaar heen. Niet zo zeer instabiel, gewoon trilling bij ~100-120 km/u.

Op de BMW fora zowel NL / Bimmerpost komt telkens naar voren dat banden cruciaal zijn: met ster markering én runflat.

Ik heb nu gewone pilot sport 4, hierna sowieso runflat. Vind eerlijk gezegd nu op niet runflat de auto ook wat te comfortabel muv als ik adaptief onderstel op sport zet.
 
Ik denk dat ik ook maar ga voor de Pilot Sport 4 RF met ster markering. Extra comfort hoef ik ook niet, met 18 inch is dat prima. Daarna even uitlijnen in Dokkum. Kost wat maar dan heb je ook wat.
Huidige zomerbanden zit nog 4 mm op maar zijn straks 4 jaar oud en beginnen lawaaiig te worden. Kan er nog een jaartje mee door wellicht, maar gaat ten koste van het rijplezier.
 
Ik vind het persoonlijk wel fijn, die runflat banden. De BMWs zijn voor Twixin en ik verwacht niet van haar dat zij wielen gaat wisselen aan de kant van de weg. Dat is tegenwoordig best een zwaar klusje.

Ik zou dan ook niet weten of het een groot verschil is qua rijgedrag.

Verder wel benieuwd wat er gaat komen.
 
Kan er nog een jaartje mee door wellicht, maar gaat ten koste van het rijplezier.
Ja ik heb vorig jaar 2 op de achteras vervangen ivm een lekke band , eigenlijk uit gemakzucht gewoon de 2 zelfde non RF sport 4. Toch spijt dat ik niet alle 4 maar gelijk RF heb gedaan..

Ik kan denk ook nog jaartje mee door, maar ik aas ook op een mooie set BMW individual velgen wellicht zit dan ook nog een goede set daar weer omheen. Al verbaas ik mij over de hoeveelheid lui die verschillende banden voor en achter erop hebben. Is voor mij echt een heel slecht teken
 
Een andere zomerset is voor mij ook nog wel een optie. Moet sowieso al een velg laten repareren i.v.m. stoeprandschade.
403m blijf ik wel fraai vinden voor de F3X. Ik kijk regelmatig even naar het aanbod op Kleinanzeigen.de.
Moeten absoluut 4 goede en dezelfde A-merk banden op zitten.
Zie regelmatig (iets oudere) BMW's met dikke wielen en het goedkoopste chinese rubber eronder. Lijkt heel wat maar rijdt voor geen meter.

Hieronder een foto van de 403M velgen op een F31 in Glaciersilber. Eigenlijk ook wel fraai zonder de donker getinte ramen. Folie eraf pulken zal nog wel een karwei zijn verwacht ik. En ik heb geen zonnerollo's zoals de onderstaande wel heeft.

rk-251-v-3.jpg
 
Ja die 403m velgen zijn zeer fraai. Zelf opzoek naar style 349.. kleinanzeigen ken ik niet, maar even koekeloeren
 
Vind tegenwoordig eigenlijk sowieso dat getinte ramen niet meer zo mooi staan bij de meeste modellen. Ligt meer aan mijn veranderende smaak. Ik hoorde ook dat de BMW importeur in principe ook alle demo's niet voorzien van privacy glass, prima trend wat mij betreft. zeker bij een station en al helemaal bij een model met licht interieur
 
Mijn smaak is ook wel wat veranderd hierin. M-Sport en Shadowline zijn geen must meer. Een mooie Luxury-uitvoering kan ik tegenwoordig juist waarderen.
Gelukkig zijn de ruiten bij mij achteraf getint dus dat is simpel terug te draaien. Helaas ben ik wel de enige thuis die dit een goed idee vind.
 
Ik heb in mijn insignia ook hele donkere ramen achter, af fabriek. Door het grote glazen dak komt er nog wel flink wat licht binnen, ik stoor mij er ook niet heel erg aan. Maar als ik zelf een auto zou samenstellen , beetje afhankelijk van kleur en uitvoering zou ik denk ik privacy glass achterwege laten. (kun je evt. altijd nog achteraf aanbrengen voor relatief weinig geld)
 
Ik heb er helemaal niks mee.. een M pakket vind ik nog wel lekker, maar shadowline vind ik altijd zo’n stijlbreuk met die standaard prachtige zilveren nieren van BMW.

Luxury line kan ik ook erg waarderen. Maar ben daar in bevooroordeeld :).

Heb zelf de geïntegreerde zonnerollo’s en dan hebben de kinderen toch bescherming vd zon / privacy als het moet
 
Ach, mijn f31 heeft geen chroom behalve de nieren. Mijn buurman verderop had een f31, ook in Mpakket Estoril II, maar dan met chroom trim. Kon er niet aan wennen. Te weinig contrast oid.

En mijn e91 heeft dat ook niet. Die heb ik zelfs voorzien van de veel mooiere 6 cilinder nieren, met meer chroom. maar de rest is zwart, op Monacoblauw. Misstaat wat mij betreft niet. Mijn andere BMW's hebben zelfs de bumpers van chroom, en alle lijsten die je maar kunt bedenken.

Gelukkig verschillen smaken en mag dat in dit land.
 
Volgens mij inderdaad de oude van Kristian. Hier in de wijk staat er soms ook een, maar die heeft een ander kenteken.

Blijft toch een mooi sportief gelijnde station
 
Qua ontwerp nog net iets mooier/specialer dan de 3 Serie vind ik, maa qua rijden niet te vergelijken natuurlijk.
 
Goed gevonden zeg! Dat is hem inderdaad. Wel apart, afgelopen najaar stond ie op het parkeerterrein van de school van mijn dochter in Zwolle. Dat was al bijzonder want ik heb hem verkocht aan mensen uit Amsterdam. Was toen weer in de buurt en is dan nu dus in Friesland verkocht.
Echt nog steeds een hele mooie auto. Ziet er ook nog redelijk netjes uit en heeft de afgelopen 5 jaar maar weinig afgeschreven. Is zo’n 60dkm bij gezet in die tijd.

De Mazda is wat opvallender, of ik hem echt mooier vind weet ik niet. Qua rijden is het niet te vergelijken.
Heb laatst bij de Mazda dealer nog even plaats genomen in een 6 die er stond. Vergeleken met de 3-serie zit het wel erg beroerd vond ik. Je zit heel hoog in de auto, stoel kan niet ver genoeg naar achteren en kijk tegen de zonneklep aan.
Alles wat je beet pak voelt ook licht en wat blikkerig aan. Niet erg want kwalitatief is een Mazda echt wel goed.
 
Zo voelt het nou om verwend te zijn hahahaha

Maar die auto is wel een paar platen lichter, zouden ze gejat zijn of is de Mazda tussendoor verkreukeld geweest....
 
Toen ik hem kocht had ie ook al een ‘1tje’. Auto heeft een tijdje bij de Mazda dealer in Roermond gereden, daarna bij de Duitse vestiging en vervolgens weer in NL. Dat was destijds volgens Hensgens de reden van het 1tje. Ik heb ze trouwens weggepoetst omdat ik me er aan stoorde, inmiddels zijn ze dus weer zwart. Ik zou overigens niet weer een auto kopen met duplicaatcode. Gaat in mijn hoofd niet goed.
 
Terug
Bovenaan