Lexus eerste in Amerikaans kwaliteitsonderzoek

Werk aan de winkel voor Fiat Chrysler

Lexus CT 200h
Lexus is volgens een groot jaarlijks Amerikaans kwaliteitsonderzoek het meest betrouwbare merk.

Jaarlijks kijkt J.D. Power, een Amerikaans onderzoeksbureau, naar de betrouwbaarheid van drie jaar oude auto's. Bij auto's van Lexus werden door eigenaren de minste problemen geconstateerd, weet Automotive News. Op de tweede plek vinden we Porsche, gevolgd door Lexus' moederbedrijf Toyota. De top vijf wordt afgerond door Buick en Mercedes-Benz.

Het is zesde keer op rij dat Lexus er met de winst vandoor gaat. Dat betekent echter nog geen record voor het merk, want van 1997 tot 2008 wist het Japanse merk de plaats ook al te verdedigen. Hyundai, BMW en Jaguar doen ook goede zaken; zij wisten respectievelijk de zesde, zevende en tiende plek te bemachtigen. Die merken vielen vorig jaar nog buiten de top tien.

Door de ruim 35.000 ondervraagde eigenaren van een auto uit 2014 werden gemiddeld 156 problemen per 100 auto's gemeld. De merken die het slechtst presteerden, waren Jeep (209 problemen per 100 auto's) en - op grote afstand - Fiat (298). Ook concerngenoot Dodge staat bij de vijf minst betrouwbare merken, samen met Ford en Infiniti.

Lezersreacties (107)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.