In het wild: Alfa Romeo 33
Italiaanse passie in bescheiden trim
De Alfa 33 is typisch zo'n auto die je ooit heel regelmatig zag, maar die nu vrijwel compleet uit het straatbeeld verdwenen is. Persoonlijk kunnen we het daarom erg waarderen als we dan een lekker simpel uitgevoerd exemplaar tegenkomen, omdat het juist de duurdere, snellere modellen zijn die als eerste in aanmerking komen voor een lang leven.
Deze witte hatchback – er was immers ook een Sport Wagon – is dankzij z'n 1.5 een stuk feller dan je op basis van zijn eenvoudige uitvoering zou verwachten. De boxermotor stuurt maar liefst 95 pk naar de voorwielen, genoeg om van deze 'Nuova 33' een uiterst vlot ding te maken. De term 'Nuova' slaat op de heftige facelift die dit model in 1990 kreeg. De afgeplatte neus maakte in dat jaar plaats voor dit vlakker liggende front en ook de kont ging compleet op de schop.
De betreffende Italiaan stamt uit 1991, maar zette pas in 2009 voet op Nederlandse bodem. Op de te moderne ruitenwisserbladen na staat hij erbij zoals het hoort en de ingeklapte buitenspiegels bevestigen het vermoeden dat deze auto een liefhebbend baasje heeft.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen