Acura DN-X concept

Acura DN-X

Honda's luxe divisie Acura laat in New York zijn DN-X concept car zien. Het is een sportief ontwerp met een middenmotor en vierwielaandrijving. Bovendien is de auto voorzien van Honda's hybride techniek.

Honda's luxe divisie Acura komt met een bijzondere concept car. Hij heeft niet alleen vierwielaandrijving, maar is bovendien een hybride. Een gewone 3,5-liter V6 motor met 400 pk zorgt voor de conventionele aandrijving naar de achterwielen, terwijl een elektromotor vermogen naar de voorwielen 'stuurt'.
De carrosserie van de DN-X is lichtgewicht.

Op het interieur hebben de ontwerpers zicht flink uitgeleefd. Het geheel doet sterk denken aan een vliegtuig-cockpit. De besturing is volgens het principe 'steer-by-wire'. De ouderwetse stuurstang is vervangen door een systeem dat d.m.v. elektrische signalen een aantal elektromotoren aanstuurt, die uiteindelijk de voorwielen in de goede richting moeten draaien. Ook remmen en gaspedaal werken volgens hetzelfde principe. Uiteraard is de auto voorzien van een intelligente cruise control, die niet alleen automatisch de snelheid t.o.v. een voorganger aanpast, maar ook de auto in het eigen baanvak moet houden. Het Night Vision systeem dat gekoppeld is aan een infraroodcamera waarschuwt de bestuurder bij slechtzichtomstandigheden voor objecten op de rijbaan. De bestuurder blijft op de hoogte van alle systemen via een driedimensionale instrumenten-display.

Productieplannen voor de DN-X zijn er niet. Wel laat dit concept zien wat we de komende jaren bij Acura en Honda - en ook andere fabrikanten - aan nieuwe technieken in de auto mogen verwachten.

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.