AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Kamer wil luchtonderzoek gevolgen 130 rijden
Meerderheid steunt motie
121
De Tweede Kamer wil dat het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) gaat onderzoeken of de verhoging van de snelheid naar 130 kilometer per uur op snelwegen leidt tot overschrijding van de Europese luchtkwaliteitsnormen. Een meerderheid steunde dinsdag een motie van die strekking van Stientje van Veldhoven van D66.
Ook de PvdA steunde het verzoek van de oppositie. De regeringspartij is geen principieel tegenstander van verhoging van de maximum snelheid, maar vindt dat het niet tot meer overlast moet leiden voor mens en milieu. Voor de VVD is het ophogen van de snelheid een belangrijk punt.
VVD-minister Melanie Schultz (Infrastructuur) streeft ernaar om uiteindelijk op 77 procent van de snelwegen 130 km te kunnen rijden. Eind 2011 ging de Kamer akkoord met de verhoging van de maximumsnelheid.
Lees ook
Mijn eerste auto
Esmee mocht van haar vader geen BMW 3-serie met zescilinder, toch werd deze 320 Ci haar eerste auto
Nieuws
Skoda Epiq moet straks de écht grote aantallen brengen - Vooruitblik
Autotest
Test: Xiaomi YU7 - Meer dan een smartphone op wielen
Nieuws
De band tussen Jeep en Citroën is kennelijk ouder dan we denken – ‘Citroën 2CV’ - In het Wil
Vergelijkende test