Winters tafereeltje: Mercedes GLC bezoekt iglo
Volgens de nieuwe naamstrategie van Mercedes valt het doek voor modelnaam GLK-klasse. De tweede generatie wordt GLC-klasse gedoopt, waar GL- aangeeft dat we met een cross-over te maken hebben. De derde letter geeft het formaat aan, de GLC staat dus boven de GLA-klasse en onder de GLE-klasse (voorheen ML-klasse) in het gamma.
Z'n positionering is in feite onveranderd. Wél nieuw is het uiterlijk en het binnenste van de tweede generatie. Al lijkt de GLC-klasse in grote lijnen niet zo veel af te wijken van de huidige GLK, toch zijn er flinke verschillen. Mercedes-Benz laat het hoekige van de huidige GLK vallen en kiest duidelijk voor een rondere koets met het nieuwe familiegezicht van het merk.
Voor het eerst kunnen we ook het dashboard van de GLC te zien. Het geheel is helemaal volgens Mercedes' nieuwe designtaal vormgegeven en het dashboard lijkt overeen te komen met dat van de C-klasse. Stiekem hadden we de GLC in Detroit verwacht, mogelijkerwijs komen we hem in maart in Genève tegen.
Had je deze auto's al gezien?

Mercedes-Benz GLC Coupé 300e 4MATIC Business Solution AMG
- 2022
- 69.978 km

Mercedes-Benz GLC 250D 4 Matic AMG STYLING-PANORAMA-COMAND-COMPLEET
- 2018
- 179.875 km

Mercedes-Benz GLC AMG 63 S 510pk 4MATIC+ |keramisch|sportuitlaat|schuif/kantel|360 camera|Apple Carplay|memory|HUD|carbon interieur|stoelverwarming|21"|
- 2022
- 34.693 km