AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Uitstel van executie voor Saab
27
Het licht aan het einde van de tunnel blijft nog even schijnen voor Saab. Eigenaar NEVS krijgt namelijk wat langer de tijd om nieuwe investeerders te vinden.
NEVS (National Electric Vehicle Sweden) heeft van de rechtbank in Vänersborg een aflossingsvrije periode toegezegd gekregen. Tot 29 november heeft het bedrijf de tijd om nieuwe investeerders te vinden voor het (wederom) op de rand van de afgrond balancerende Zweedse automerk.
Na een korte doorstart van de productie van de 9-3 begin dit jaar, werd de productie alweer gestaakt. Leveranciers zaten te wachten op geld, wat NEVS niet kon opbrengen. De vraag naar de auto was lang niet voldoende. De Zweeds-Chinese firma was van plan om op den duur volledig elektrische Saabs te bouwen, voornamelijk voor de Chinese markt.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Reportage
Kijk eens wat we hier hebben: de Saab 9-3 Cabrio die we in 2015 weggaven als vakantiekar!
Nieuws
Deze Saab 900 heeft een overtuigende vermomming - In het wild
Saab 9-3X 1.9 TTiD – 2011 – 504.946 km – Klokje rond
Achtergrond
Een Saab kopen? Dit kan je verwachten
Nieuws