Skoda Superb gaat als mule kamperen

Skoda Superb mule
Prototypes kunnen overal opduiken, zelfs op een Oostenrijkse camping. Trouwe AutoWeek-lezer Erwin Smit kwam een heuse 'mule' voor de volgende Skoda Superb tegen op z'n vakantie!

In de eerste instantie verwacht je bij het zien van deze mule (nieuwe techniek onder een provisorische carrosserie van een bestaand model) dat er zich een Volkswagen onder de vermomming bevindt. Het kenteken bewijst dat de waarheid anders ligt: die platen zijn namelijk Tsjechisch. We hebben hier dus met een Skoda te maken!

Erwin meldt ons dat er inderdaad Skoda-medewerkers in de buurt van auto rondliepen. Het Volkswagen-uiterlijk is minder vreemd dan het lijkt, omdat het Tsjechische merk immers onderdeel is van hetzelfde concern. En laten we niet vergeten dat Skoda ook de Roomster-opvolger als Volkswagen Touran vermomde tijdens testwerk.

MQB-techniek

De Superb zal putten uit de MQB-techniek van Volkswagen en is dus verwant aan onder meer de nieuwe Volkswagen Passat. De overstap naar MQB-techniek betekent vaak een lager gewicht. Dat heeft vervolgens weer een positieve invloed op de rijeigenschappen en het verbruik.

Reken op viercilinder TSI- en TDI-motoren. We verwachten dat ook de 3.6 V6 plaatsmaakt voor een viercilinder. De tweede helft van dit jaar staat bij Skoda in het teken van de onthulling van de nieuwe Fabia. De onthulling van de nieuwe Superb verwachten we in 2015.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.