Amerikanen pruimen startstopsysteem niet

Audi A5 start-stopknop
Amerikanen hebben het niet zo op start-stopsystemen. Automobilisten in de VS willen te allen tijde horen dat de motor loopt en als dat niet zo is, voelen zij zich daar onprettig bij. De vraag of de motor straks wel weer aan zal slaan, maakt ze ongerust. Reden voor BMW en Mini in alle auto's die daar geleverd worden te voorzien van een start-stopsysteem dat definitief uitschakelbaar is.

In een gesprek met Florian Aulenbacher, ontwikkelingschef aandrijflijnen bij Mini die we spraken bij de introductie van de vernieuwde Countryman, blijkt dat cultuurverschillen fabrikanten vaak dwingen tot aanpassingen. Hij noemt als voorbeeld het startstopsysteem dat de afgelopen jaren in personenauto's oprukte. Het is gebleken dat Amerikanen daar eigenlijk niks van moeten hebben.

Of het onzekere gevoel veroorzaakt wordt door de belabberde kwaliteit van Amerikaanse auto's in het verleden is niet bekend, maar BMW en Mini bouwen om deze reden in alle Amerikaanse uitvoeringen de mogelijkheid in om het startstopsysteem definitief uit te schakelen. "De meerderheid van de Amerikaanse automobilisten maakt er dankbaar gebruik van,'' weet Florian Aulenbacher. "In de Europese versies zit deze optie niet. Als je hier het systeem handmatig uitschakelt, wordt het de volgende keer dat je de auto start automatisch weer ingeschakeld. In Europa zijn namelijk maar heel weinig automobilisten die moeite hebben met het startstopsysteem.''

Lezersreacties (103)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.