Renault wipt Caterham uit joint-venture

Renault Alpine A110-50

Renault - en Alpine - hebben samen met Caterham een joint-venture die Société des Automobiles Alpine Caterham gedoopt is. Samen zouden sportwagens worden geproduceerd, maar dat is nu van de baan.

Renault Alpine en het Engelse Caterham sloegen in 2012 de handen ineen en richtten de joint-venture Société des Automobiles Alpine Caterham op. Zowel de Fransen als de Britten hadden een aandeel van 50 procent in de onderneming. Gezamenlijk zou er een sportauto worden ontwikkeld, die als Caterham en als Alpine op de markt moest komen.

Vandaag meldt Renault dat het het aandeel van Caterham heeft gekocht, waardoor de Fransen de voormalige joint-venture voor 100 procent in bezit hebben. Het plan om gezamenlijk de sportievelingen te ontwikkelen is daarmee van tafel geveegd. Renault zegt nu zelf z'n Alpine te gaan ontwikkelen, die in 2016 op de markt komt. Caterham 'heeft ook plannen om door te gaan met z'n eigen sportwagen', aldus Renault.

Eerder waren er al geruchten dat Renault en Alpine het wel zonder de hulp van Caterham wilden proberen. De twee afdelingen lagen al eerder overhoop omdat Renault en Caterham er een andere visie op de te ontwikkelen sportwagen op na hielden. De naam Société des Automobiles Alpine Caterham is inmiddels veranderd in Société des Automobiles Alpine.

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.