AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Porsche Martini-raceteam van Lego
15
Van Lego kun je alles maken, zo luidt de aloude slogan. Zoals een compleet Porsche Martini-raceteam. Lego-kunstenaar Malte Dorowski deed het gewoon.
Malte Dorowski maakt wel vaker allerlei bijzondere Lego-bouwsels, maar deze keer heeft hij een compleet raceteam opgetrokken uit de beroemde plastic blokjes. En niet zomaar een team; Dorowski gebruikte het legendarische Martini-kleurenschema om zijn Porsche-team op te tuigen.
Op de overzichtsfoto (foto 11) zie je het complete Martini International Team, bestaande uit een Porsche 911 Carrera RSR 2.1 Turbo, 935/76 Turbo, 935/78 Moby Dick en een 936/77, die worden bijgestaan door een Volkswagen T1 en een Ford C-Type-servicetruck. De losse foto's zijn van de 911 Carrera RSR 2.1 Turbo uit 1974.
De creaties van Dorowski zijn uniek; je zult ze helaas niet aantreffen bij je lokale speelgoedwinkel.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Porsche 911 GT2 RS: lichtgewicht aan de turbotop
Autotest
Test: Porsche 911 Carrera S – Net dat schepje erbovenop, gewoon lekker
Reportage
Deze unieke Porsche ontstond in de breinen van een student, een Porsche-ingenieur en een modelbouwer
Nieuws
De vijf duurste occasions met drie ton op de klok
Nieuws