Volkswagen komt met Twin Up plug-in hybride

Volkswagen Twin-Up
Volkswagen bewaart z'n plug-in techniek niet alleen voor grotere auto's: ook de Up is er nu met een plug-in hybride aandrijflijn. Wij hebben de eerste informatie over deze Twin-Up te pakken.

De Twin-Up profiteert van techniek van de geavanceerde maar extreem dure XL1. Het gaat om de dieselmotor, de elektromotor en de DSG-automaat.

De aandrijflijn van de Twin-Up heeft een systeemvermogen van 55 kW. De aandrijflijn combineert een 0,8-liter TDI motor van 35 kW met een elektromotor, eveneens met een vermogen van 35 kW. Schakelen gaat met een zeventraps DSG-bak.

De sprint naar 100 km/h kost 15,7 seconden en de topsnelheid is 140 km/h. Wie puur elektrisch rijdt, kan maximaal 125 km/h bereiken.

Het belangrijkste is bij een dergelijke auto echter het verbruik: 1,1 l/100 km. Dat staat gelijk aan een CO2-uitstoot van 27 g/km.

De Volkswagen slaat z'n elektrische energie op in lithium-ion accu's. De brandstoftank heeft een inhoud van 33 liter.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (60)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.