Toekomstige Opel-motoren niet groter dan 2,5 liter

Opel Insignia Facelift spyshots
Opel slaat ook aan de bovenkant van z'n gamma aan het downsizen. Vanaf 2016 zal de line-up geen benzinemotoren bevatten met een cilinderinhoud groter dan 2,5 liter.

Dat heeft Opel uit de doeken gedaan tijdens een powertrain evenement. Voor de duurste benzinemodellen zal het Duitse merk motoren uit de Large Gasoline Family van General Motors inzetten. Deze blokken hebben een cilinderinhoud van 2,0 of 2,5 liter. De vermogens in de Opels zijn nog niet bekend, maar wel weten we dat de topversies een turbo krijgen. Dat betekent dat de Insignia OPC -indien deze een opvolger krijgt- geen 2,8-liter V6 turbo meer onder de kap heeft.

De Insignia komt rond 2015 ook beschikbaar met een achttrapsautomaat. De transmissie wordt gekoppeld aan benzinemotoren met een koppel tot 400 Nm (dit zou de 2,0-liter turbomotor uit de Astra OPC kunnen zijn) en diesels met een koppel tot 500 Nm. De automatische transmissie komt waarschijnlijk ook beschikbaar in andere Opels.

Lees in AutoWeek 19 ons uitgebreide artikel over de nieuwe aandrijflijnen van Opel.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (30)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.