Volvo zet hoog in op elektrische auto's

Volvo C30 Electric
Volvo C30 ElectricVolvo C30 ElectricVolvo C30 ElectricVolvo C30 ElectricVolvo C30 ElectricVolvo C30 Electric
Elektrisch rijden, je speelt als autofabrikant eigenlijk niet meer mee als je er niet op z'n minst aan gesnuffeld hebt. Volvo zet hoog in op de zoemende auto's, en meldt een oplaadtijd van slechts 1,5 uur!

Volvo heeft z'n testvloot van 100 elektrische C30's een upgrade gegeven. Deze zomer zullen de nieuwe auto's rond gaan zoemen. Het Zweedse merk stelt 100 modellen beschikbaar, die op papier aardig interessante cijfers weten neer te zetten. In samenwerking met het Duitse Siemens is een motor ontwikkeld die 120 pk en 250 Nm aan koppel levert. Een sprintje van nul naar 70 km/h is in 5,9 seconden achter de rug. Het mooiste is misschien nog wel de oplaadtijd van de accu. In anderhalf uur is deze namelijk weer helemaal vol!

Zoals gezegd is Siemens verantwoordelijk voor de aandrijflijn, die in de toekomst gecombineerd gaat worden met Volvo's Scalable Product Architecture-platform (SPA). Tien minuutjes laden zou genoeg moeten zijn om weer 20 kilometer verder te kunnen rijden. Z'n totale actieradius beslaat 164 kilometer. Wie met een reguliere 230 V lader aan de slag gaat is overigens tussen de 8 en 10 uur kwijt om z'n C30 weer vol te gooien. De 22 kW snellader is volgens Volvo 's werelds eerste snellader die klein genoeg is om in te auto zelf te monteren.

Volvo en Siemens sloegen in augustus 2011 de handen ineen en hebben zich sindsdien gericht op het samen ontwikkelen van elektrische auto's.

Lezersreacties (27)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.