Autonieuws  |  GM: 500.000 auto's met elektropower in 2017

Chevrolet Volt
15 november 2012  |  10:07  |  Tekst:

Nadat de autoindustrie de afgelopen jaren volop heeft gepionierd met allerlei vormen van alternatieve aandrijving, heeft General Motors besloten zich voorlopig alleen nog op plug-inhybrides en elektrische auto's te richten. In 2017 moeten er jaarlijks 500.000 auto's met (een vorm van) elektrische aandrijving van de band rollen.

Tegenover Autonews.com verklaart productbaas Mary Barra dat General Motors de ‘gewone’ hybridetechniek links laat liggen en zich volledig wil richten op de plug-invariant. Aan de andere kant wil de fabrikant ook inzetten op volledig elektrische auto’s zoals de deze maand te lanceren Chevrolet Spark EV en ‘mild hybrids’, oftewel auto’s met een kleine elektromotor als hulpje. Dat laatste trucje, eAssist genaamd, past GM in de VS toe op bijvoorbeeld de Buick Lacrosse (foto 2), die daarmee zo’n 25 procent zuiniger wordt.   

De Chevrolet Volt/Opel Ampera begint ook Amerika gestaag aan te slaan, dit jaar werden er tot nu toe 20.000 verkocht. De volledig elektrische Nissan Leaf heeft het daarentegen zwaar; de verkopen daalden dit jaar met 16 procent naar 6.800 stuks. In Nederland gingen dit jaar tot en met oktober 234 Volts over de toonbank, tegenover 2.168 Opels Ampera. De Nissan Leaf werd bij ons 240 keer aangeschaft.

General Motors verwacht in 2017 jaarlijks ongeveer 500.000 auto’s te verkopen die een vorm van elektrische aandrijving hebben, dus van ‘mild hybrids’ tot volledig elektrische auto’s. Dat aantal is zo’n zes procent van de jaarlijks geproduceerde auto’s (in 2011 een slordige negen miljoen).

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious

Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)

Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber!   Lees verder
  video-app AutoWeek
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep