|
| 14 juni 2012 | 07:53 | Tekst: Alexander Inia | Print Mail Houd me op de hoogte |
De rest van het BMW-personenautogamma ademt sportiviteit, maar het Beierse merk koos er tot nu toe voor dit aan de 7-serie voorbij te laten gaan. Het grootste conventionele model van het merk moest de chique limousine van het stel zijn en het M-label had daarbij niet een echte meerwaarde, beargumenteerde de BMW-directie. Dat was ook de reden dat het merk de gefacelifte 7-serie met de 381 pk sterke diesel niet het M Performance-label meegeeft, zoals dat wel bij de 5-serie, X5 en X6 met die motor gebeurt.
Volgens Autocar staat de BMW-directie nu toch op het punt om de M7 groen licht te geven. Dit besluit wordt ingegeven door het feit dat de vraag naar zo'n Super-Zeven vanuit BMW's belangrijkste markten bijzonder groot is. Denk bijvoorbeeld aan de Verenigde Staten, maar ook opkomende economieën als China en Rusland. De Audi S8 en de Mercedes S-klasse AMG modellen verkopen daar traditioneel uitstekend. De specificaties van de M7 zijn nog onbekend.
Ludwig Willisch, BMW's CEO voor Noord-Amerika, meldde in het interveiw verder dat hij uitsluit dat alle BMW-modellen een M-versie krijgen. Voor de X1 en X3 is dit bijvoorbeeld zeer onwaarschijnlijk. Wel komen er de komende tijd flink wat M Performance-modellen in het hele gamma beschikbaar, voor mensen die wel het M-gevoel, maar niet de hardcore ervaring hoeven.
Download nu de AutoWeek video-app! (Advertorial)Alle autovideo’s overzichtelijk in de AutoWeek Video app. Een musthave voor elke autoliefhebber! Lees verder |
![]() |

BMW ActiveHybrid 7 L – Mercedes-Benz S400 Hybrid Lang – Lexus LS600h Hybrid L President |