Citroen C2 1.6 VTS (2007)
Baas boven baas?
De Citroën C2 dankt zijn kittige uiterlijk vooral aan zijn strakke lijnen met scherpe hoeken en de opvallende zijruiten. De sportieve VTS (Voiture Très Sportive) arriveerde twee jaar geleden. Hij heeft zijn sporen verdiend in het wereldkampioenschap rally, in het Europees kam-pioenschap en tal van nationale evenementen. Zoiets verhoogt meestal de aantrekkelijkheid van de sportieve uitvoering, maar de Citroën oogt ronduit ingetogen; hij heeft geen vette bumpers, geen grotere koelopeningen en geen tweede uitlaatpijp. Alleen aan het VTS-logo op de zijkanten, de zijskirts en aan de 16-inchwielen met laag rubber (195/45) kunnen kenners zien dat het gaat om de sportiefste versie. Het onderstel van de snelste C2 is wat betreft vering en demping straffer afgesteld en de stuurbekrachtiging werkt directer. En de sportieve C2 kreeg ook schijfremmen rondom, remassistent en ESP.
Uitnodigend
De motorisering van de C2 is een 16-klepper met een inhoud van 1.587 cc die 125 pk levert. Het maximumkoppel ligt op 143 Nm bij 3.750 tpm. De 1,6 liter in de C2 VTS is 'n aangepaste versie van die in de VTR. De vermogenswinst van 15 pk is gerealiseerd met een nieuw injectiesysteem, een gewijzigd uitlaatspruitstuk, nieuwe nokkenassen en een gewijzigde kleptiming. Ook heeft Citroën het uitlaatsysteem aangepast met een andere einddemper.
De Citroën C2 VTS mag er dan niet zo gespierd uitzien, zijn vlotte voorkomen nodigt uit tot rijden. Binnenin verschilt hij nauwelijks van een standaard C2, maar de aluminium pedalen houden wel een belofte in. De stoelen zijn van huis uit al goed gevormd, maar echte sportstoelen ontbreken in de kleine Citroën. Het lekker dikke, met leer beklede stuur is niet alleen in hoogte, maar ook in diepte verstelbaar voor het nóg beter vinden van de optimale zit.
Nerveus
De C2 bereikt een top van 202 km/h en de sprint kost 10,8 s. Op de tussenacceleratie is de VTS snel. Het heeft niet alleen te maken met de overbrengingsverhoudingen van de vijfbak, maar ook met de nogal vlakke koppelkromme, waardoor de zestienklepper bovendien niet zo'n bijzonder snelle indruk maakt. Je hoeft hem niet zo op toeren te jagen en hij voelt daarom wat rustig aan. Die rust wordt tenietgedaan door de nerveuze wegligging. De vering is comfortabel afgesteld, maar de schokdempers gooien roet in het eten, waardoor de C2 VTS stuiterig is. Niet dat dit een negatieve invloed heeft op de wegligging, want die is prima in orde. Dat komt voornamelijk omdat het ESP het onderstuurde karakter van de C2 goedmaakt. Zet je het uit, dan is de VTS onrustiger, maar je kunt evengoed heel hard de bocht om. Citroën heeft de elektrische stuurbekrachtiging voor de VTS nog wat aangepast voor een nog directere reactie op stuurbewegingen en dat voel je goed; de C2 reageert onmiddellijk en heel precies. Snel schakelen gaat probleemloos nadat je even gewend bent aan de wat lange schakelwegen van de Citroën.
Een aangepast remsysteem met ABS, remkrachtbegrenzer en remassistent zorgt voor een veilige stop, die vanaf 100 km/h in 37,5 m plaatsvindt. Jammer toch dat de geluidsproductie niet alleen tijdens het accelereren storend is, ook als je netjes
met 120 km/h op de snelweg rijdt, klinkt de VTS vermoeiend.
Signalement
Merk | Citroen |
---|---|
Model | C2 1.6 16V VTS |
Carrosserie | 3-deurs, hatchback |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 18.885 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.587 cc |
Maximaal vermogen | 90 kW / 125 pk bij 6.500 tpm |
Maximaal koppel | 143 Nm bij 3.750 tpm |
Inhoud brandstoftank | 41 l |
Lengte / breedte / hoogte | 3.666 mm / 1.659 mm / 1.461 mm |
Wielbasis | 2.315 mm |
Massa leeg | 1.020 kg |
Laadvermogen | 374 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 625 kg / 450 kg |
Banden | 195/45R16Prijzen |
Topsnelheid | 202 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 10,8 s (fabrieksopgave: 8,9 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 | 3,7 s / 6,9 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 8,6 s / 12,6 s |
Brandstofverbruik | 6,9 l/100km |
CO2-uitstoot | 163 g/km |