Autotests  |  Opel Astra TwinTop 2.0 T Cosmo (2006)

Opel Astra TwinTop 2.0 T Cosmo
13 december 2006

Signalement

Opel
Astra TwinTop 2.0 T Cosmo
2-deurs, cabriolet
6 versnellingen handgeschakeld
2006
€ 35.895

Coupé-cabriolets met een stalen vouwdak hebben de toekomst. Dat de nieuwe Opel Astra TwinTop ook zo’n blikken kap heeft, is dus nauwelijks een verrassing. Hij oogt fraai, rijdt ook goed en hij biedt ook zijn inzittenden het nodige comfort.

De Opel Astra TwinTop heeft een driedelig klapdak, dat een aantal voordelen biedt. Het verlangt in opgevouwen toestand minder ruimte dan eentje met twee delen, zodat de bips van de Astra compact is. De kap laat een grotere overspanning
toe dan een dak met slechts één scharnierpunt; de ruimte tussen voor- en achterruit kan dus groter zijn bij een driedelig dak. En dat verklaart waarom de voorruit van de Opel niet te ver naar achteren is getrokken.


30 seconden
Transformeren van cabrio naar coupé of andersom kost krap 30 seconden, met een druk op een knop bij de binnen-spiegel. Het dak vouwt zich op en de kunststof delen van de afdekkap scharnieren alle kanten op. Uiteindelijk komt alles op z’n plaats. Om toch je spullen onder het opgevouwen dak vandaan te kunnen halen, heft het Easy Load-systeem de kap 25 centimeter omhoog. De kap slokt bijna de helft van de 440 liter grote bagageruimte op. De zware achterklep wordt door een ingewikkeld ogend, scharnierend stangenstelsel in de lucht gehouden.

 

Gezellig
Volwassenen hebben achterin een zeer redelijke zitplaats als de rit niet te lang duurt. Voorin zit je prettig op de goed instelbare stoelen en het stuurwiel kun je lekker dicht naar je toe halen. Het is even wennen om de hendels voor de richtingaanwijzers en ruitenwissers met de juiste druk aan te tippen, maar Opel compenseert dit met de bediening van de audio-installatie op het stuur. Het dashboard is zakelijk, maar gezelliger dan ooit. Alles wat je aanraakt, voelt prettig en erg stevig.
Het instrumentarium is overzichtelijk en zit precies daar waar je het verwacht. Een uitzondering vormen de bedienings-knoppen voor de klimaatbeheersing; die zitten te laag in de middenconsole. Bekerhouders ontbreken. Alleen in de grote portiervakken kun je een flesje of een ongeopend blikje kwijt.
In de Astra TwinTop kun je het dak tot een snelheid van 30 km/h laten openen. Volgens de fabrikant kan dat zelfs tot 110 km/h, maar Opel laat het systeem blokkeren wanneer je harder rijdt dan 30 km/h.


Vorstelijk
Hoewel je overwegend toert in ’n cabriolet, hoeft dat allerminst. Door de vorstelijke motorisering kun je behoorlijk uit de voeten. De Opel met zijn 2,0-liter turbomotor van 170 pk sprint van 0 naar 100 in 9,8 tellen. De sprong van 80 naar 120 km/h doet de Astra TwinTop in vier en vijf in 8,7 en 11,1 seconden. Het koppel van de Astra manifesteert zich hier. De maximale trekkracht komt vrij bij 1.950 tpm.
De Astra TwinTop weegt ruim vijftien-honderd kilogram. Verstevigingen en de dakconstructie zijn verantwoordelijk voor de zwaarlijvigheid. Toch merk je daar weinig van. In bochten blijft hij lang neutraal en in het stuurwiel is nauwelijks enige vaagheid waar te nemen. Het onderstel is stevig, zonder overigens oncomfortabel te zijn. Opvallend is dat de koets maar nauwelijks tordeert. Alleen op heel pokdalig wegdek verraadt de Astra dat hij geen vast dak heeft. De raamsponning begint dan licht te sidderen en ook het stuurwiel komt tot leven.

Eindoordeel

 

Technische gegevens

Brandstofbenzine
Cilinders4 in lijn
Kleppen/cilinder4
Brandstofsysteemmultipoint injectie
Cilinderinhoud1998 cc
Maximaal vermogen125 kW/170 pk bij 5200 tpm
Maximaal koppel250 Nm bij 1950 tpm
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Ford Focus Wagon 1.6 EcoBoost 182pk/Opel Astra Sports Tourer 1.6 Turbo/ Renault Mégane Estate TCe 180
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep