Autoreviews  |  Peugeot 206 XR 1.4 (2002)

Peugeot 206 XR 1.4
Impressiefoto - de beschreven auto kan er anders uitzien
Uitvoering3-deurs
Versnellingen5, handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2009
Km-stand bij aanschaf93.000 km
Km-stand laatst162.000 km
Eerste review-invoer15-01-2012
Laatst gewijzigd15-01-2012
 
Comfortster vol ster vol ster vol ster leeg ster leeg
Prestatiesster vol ster vol ster vol ster vol ster leeg
Betrouwbaarheidster vol ster leeg ster leeg ster leeg ster leeg
Kostenster vol ster leeg ster leeg ster leeg ster leeg
Overall waarderingster vol ster vol ster half ster leeg ster leeg
Zou u weer een auto van dit merk willen kopen: nee
Auteur
Vorige auto

206: 3 jaar ups maar vooral downs (162.000 km)

Goed, waarde lezer, zet u schrap...

Dit leuke kleine karretje was precies wat ik zocht begin 2009. Nu, in 3 jaar tijd is er tegen de 70.000 km op de teller gezet.

De auto was altijd dealeronderhouden en ik heb hem ook altijd dealeronderhouden. Toen begon het feest: Auto was afgeleverd met 6 maanden BOVAG door de Peugeot-dealer, in de 7e maand knalden de koppelingsplaten eruit. De garage bood een faire deal, toch wil je dit gewoon niet, hoe fair ook.

Daarna begonnen de kleine irritaties: knipperlicht blijft haken, achterruitenwisser reageert niet goed op de knop (beide zouden reparaties >100 euro zijn dus laat maar zitten). Het is een 3-deurs dus je moet de bijrijderssstoel naar voren klappen om de passagiers voor de achterbank in te laten stappen. Dit systeem is echter met de spreekwoordelijke Franse degelijkheid in elkaar ge-engineerd: meermalen schoot de stoel "op slot" in de voorste stand dus moesten we verder met 3 man op de achterbank en de chauffeur voorin uiteraard. We kregen het zelf on-the-go niet voor elkaar om te repareren.

Na 1 jaar ging de motor plotseling in de zgh. "veilige modus" met de nodige waarschuwingen. D.w.z. ik kon niet harder dan 80 km/hr. De garage kon het gebrek pas na het 2e bezoek na de 2e storing vinden. Wat bleek? Lambda sonde kapot. Dus niet de motor.

Na 15 maanden knalt het middenuitlaatstuk eruit. In 3 jaar tijd 6x koplamp vervangen, Na de 3e en 4e keer aan beide kanten maar overspanningsbeveiligingen geinstalleerd. Het is trouwens een aardig gedoe om die koplampen erin te priegelen, dat zou natuurlijk ook veel beter moeten voor zo'n standaard reparatie.

Goed, we gaan verder, het ding rijdt nog. Vorige maand lekke band, auto aan de kant, reservewiel eronderuitgetrokken, gaat allemaal soepel. Blijkt dat er een 19mm sleutel is meegeleverd terwijl ik 17mm doppen heb... Nee, helaas, dat was nou net iets waar ik vanuit ging dat dat wel goed zat en dus nooit gechecked had. Kom op zeg... Ja de krik deed het heeeeeel goed. Uiteindelijk kon mijn schoonvader ons redden met de sleutel van zijn 107.

En dan nu, als uitsmijter: na 3 jaar, vorige week ineens motorstoring op de snelweg... Snel aan de kant gezet, weggesleept, in de garage bleek dat koppakking gescheurd was, radiator lek, kachel beschadigd, meeste slangen onder motorkap beschadigt door olie/watermengsel. nee dat hadden we niet kunnen voorzien, de vloeistoffen waren OK, de auto was goed onderhouden. Maar daar heb ik dus helemaal geen klap aan! Auto is economisch total-loss. Daar sta je dan met je 206.

Verder heeft het karretje ons vaak prima vervoerd, zelfs in de fjorden in Noorwegen. Verbruik gem. 1:14,5, op 80-wegen zelfs 1:16 max. Versnellingsbak is lekker soepel. De auto heeft áltijd in 1x gestart, ook met de pittigere winters van 2009 en 2010, terwijl hij altijd buiten heeft gestaan toen hij in mijn bezit was.

Wel wat veel lawaai van buiten boven de 100 km/hr en wat gammele dingetjes, bijv. de unit van het leeslampje trilt vaak los en er zat een ondefinieerbare rammel in het dashboard soms. En soms weer niet.

Conclusies:
1) in principe een goede auto qua formaat, je kan er meer in kwijt dan je denkt, maar toch is hij lekker klein, licht (belasting!) en zuinig.
2) MAAR, ik ken de jongens van de garage bij naam en dan zou niet moeten... Zeer slecht dat auto's met deze kwaliteit nog gemaakt mogen worden.
3) Maar gezien de vele 206-en die nog rondrijden zal ik wel een maandagochtend-auto gehad hebben.
4) Lessons learned: ik koop nooit meer een Peugeot. Occassions van de dealer zijn geen betere auto's dan de rest. Goed onderhoud is belangrijk maar kan niet alles voorkomen, dus zorg dat je altijd een potje met geld apart hebt staan. Tenminste, als je een Peugeot rijdt...

Toch blijft het in potentie een lekker bakkie, een vrind van me heeft een HDI van hetzelfde jaar en heeft nooit gedonder. Wat het extra wrang maakt...
De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. Sanoma Media Netherlands B.V. (“Sanoma Media”) kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.
Het is niet toegestaan zonder toestemming van Sanoma Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.
 
Gebruikers geven Sanoma Media een wereldwijde, niet-exclusieve, royaltyvrije, overdraagbare licentie (met het recht tot sublicentie) voor het commercieel gebruik, de verveelvoudiging, de verspreiding, het maken van afgeleide werken, het tonen en uitvoeren van de gebruikersbijdragen in verband met de verlening van de diensten en anderszins in verband met het aanbieden van de website www.autoweek.nl en aanverwante activiteiten van Sanoma Media, waaronder publicatie in print en het promoten en verder verspreiden van de website (en daarvan afgeleide werken waaronder in print), in welke media-formats en via welke mediakanalen dan ook.
 
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

AutoWeek Autoverzekering

bij total loss: autowaarde garantie +10%

Logo AutoWeek Verzekeringen





Verkoop je auto

Binnen 2 minuten je auto te koop zetten?

Verkoop je auto al vanaf € 6,95 én adverteer op AutoWeek en Auto Trader.
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep