Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i + (2008)

autoreview

Toyota Aygo
Toyota AygoToyota AygoToyota AygoToyota AygoToyota AygoToyota AygoToyota AygoToyota AygoToyota Aygo - interieurToyota Aygo - interieurToyota Aygo - interieurToyota Aygo - interieur

Signalement

UitvoeringAygo 1.0 12v VVT-i +
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst28.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Aygo, I go and keep going ...

  • 28.000 km

Na de 1e review had ik beloofd een 2e te maken als de auto 25.000 km had gereden. Ik ben nog steeds erg tevreden, alle probleempjes uit de aankoopfase zijn verholpen (review 21-4-08) en de auto heeft in bijna alle terreinen en weersomstandigheden gereden. Enkele opmerkingen: De auto is door zijn lage gewicht gevoelig voor windvlagen maar dat wordt door de uitstekende wegligging voldoende bestreden. In de bergen is actiever schakelen nodig om voldoende vermogen en snelheid te houden; ondanks dat hield de auto zich prima met 3 personen + bagage (Alpen). Ik ben zeer tevreden over 't onderhoud bij Mengelers Sittard: afspraken, prijzen en beantwoording van vragen worden nagekomen en zijn duidelijk. Kleine probleempjes (rammeltje, slechte sluiting HS-kastje etc.) worden snel + kosteloos verholpen en monteurs geven allerlei tips. Het verbruik (gem.) is nét geen 1:20 maar op langere stukken is 1:21 haalbaar (80 + 100 + 120 km/h-wegen). Tegenwoordig tank ik meestal Euro-98 en ik merk, dat 't verbruik verder daalt; op naar 1:22 ! De benzinemeter (6 streepjes) is bovenin onbetrouwbaar omdat deze pas van het 5e naar het 1e streepje daalt als de tank al bijna half leeg is (qua gereden km's). Het laatste streepje is wel betrouwbaar: 4-5 liter over en dus 75-100 km reserve (afgezien van reservekannetje). Minpunten blijven kleine bagageruimte (met 60-40 neerklapbare achterbank snel + goed te verhelpen), 't rijlawaai op slechte stukken asfalt (m.n buitenland; ZOAB = prima) en 't motorvermogen (misschien ga ik nog tunen; ook goed voor 't verbruik). Dit wist ik natuurlijk al van tevoren, dus daar zal ik niet over klagen. Al met al is mijn Aygo een vrij complete, mooie, goed betaalbare en zeer kwalitatieve auto. En gezien de 'smoel', de Toyota-kwaliteit en eerdere rij-ervaringen met de 'broertjes' 101 en C1 ben ik blij met mijn Aygo-keuze.

PS. 1e poging om 2e review te plaaten mislukte omdat ik eruit werd gegooid (teveel tijd nodig); bij deze alsnog. Sinds 1-1 is de MRB op de auto vervallen; dat scheelt zo'n € 150 per jaar.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Toyota Aygo

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.