Skoda Superb 1.8 TSI Ambition (2009)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Superb 1.8 TSI Ambition |
---|---|
Versnellingen | 7, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2009 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand laatst | 50.000 km |
Eerste indruk is Superb!
- 1.000 km
WOW!
Dat is in het kort de allereerste indruk.
Ruim, goede kleur (Antracite grey) icm de tweekleurige bekleding van de Ambition, standaard al mooie (16") velgen, luxe, comfort en prima prestaties en veiligheidsuitrusting (ook 5* NCAP).
Zicht rondom voor de bestuurder is prima, joekels van spiegels, in verhouding een kleine achterruit maar dat wordt gecompenseerd door de parkeersensoren, goede lichtopbrengst en de corner light functie is erg grappig.
De zit is prima, voldoende verstelmogelijkheden van de voorstoelen (elektrisch) met dievoudige geheugenstand, voor zowel de spiegelinstelling (inclusief achteruitrij stand) als de stoelstand. Op beide sleutels kun je trouwens een andere stand instellen, handig een voor mij en een voor mijn vrouw.
Achterin is de ruimte werkelijk gigantisch, alles is netjes verlicht, voeten en hemel, je waant je in een balzaal bij wijze van spreken, wie daar zit zal echt nooit klagen. Ook aan bekerhouders, een display met daarop de tijd en temperatuur, een skiluik en 12v is gedacht. De bank kan plat waardoor de kofferuimte nog vele malen grote wordt.
De kofferruimte is net zo groot (zelf iets groter) als de Octavia Combi, dat zal dus geen stress of problemen met de vakantiebepakking opleveren.
De twindoor is idd een leuke gimmick, of het veel gebruikt zal worden door mij weet ik niet, eerlijk gezegd had ik liever de grote klep als standaard gezien en de kleine als extra maar dat mag de pret niet drukken. Heel netjes is de voorziening dat de klep wordt aangezogen, je hoeft dus niet met geweld de klep dicht te gooien, simpel dichtleggen en de rest gaat vanzelf. Onder de vloer liggen de standaard zaken als gereedschap, reservewiel en klein gereedschap. Aan de zijkant van de kofferruimte zitten twee vakken voor de veiligheidshesjes, EHBO en blusser.
De standaard audio voorziening voldoet qua geluid voor mij prima, ik wacht echter nog op een inbouwfrontje om mijn Pioneer dvd/nav in te bouwen, die was nog niet voorhanden maar dat gaat goedkomen volgens de dealer.
De motor icm de nieuwe 7 traps DSG. Ik heb gekozen voor de 1.8 TSI icm de DSG7 automaat en ben de eerste kilometers niet verrast of teleurgesteld. De Superb trekt erg vlot door, is erg stil en schakelt uiteraard erg soepel, de keuzemomenten waarop geschakeld wordt zijn goed, het koppel laat het toe dat de automaat niet continu aan het op of terugschakelen is, ook op lage snelheden niet, als de motor straks lekker is ingereden ben ik benieuwd of dit zo blijft. De eerste snelweg kilometers gingen iniedergeval ongemerkt onder mij door, wat een rust. De sportstand en de mogelijkheid tot zelf schakelen heb ik nog niet gebruikt, gezien mijn ervaring met automaten zal ik dat ook niet gaan doen....
Qua opties en accesoires was ik al wat gewend maar je merkt aan alles dat dit net even een stapje hoger op de ladder is, het gevoel van kwaliteit is bij mij hoog. Skoda heeft mooie materialen gebruikt en grappige details aangebracht, mooie led verlichting in het plafond en zelfs de instelling van de roosters voor de uitstroom van de airco zijn verlicht. Voor het eerst heb ik ook echt even in het boekje moeten kijken hoe het eea naar wens kan worden ingesteld.
Samengevat kan ik na deze korte kennismaking enkel tevreden zijn en positief vooruit kijken, het zullen fijne kilometers worden.
Wordt vervolgd!
ps lichtelijk geromantiseerde waardering uiteraard, maar ik ga er wel van uit dat dit zo blijft eerlijk gezegd.
De tweede ook...
- 15.000 km
De eerste indruk is een blijvertje.
Geen enkel probleem ervaren, ik blijf positief. Het rijden is een genot, de DSG doet zijn werk prima, de motor loopt voortreffelijk.
De Pioneer AVIC-900 BT is ook al geruime tijd ingebouwd en doet zijn werk naar behoren.
Op naar de eerste beurt bij 30000km.
Einde inzet
- 50.000 km
Na 50000 prima kilometers ga ik miv 1 oktober de auto inleveren.
Geen noemenswaardige problemen, prima auto.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Skoda Superb Combi BWJ 2011 | 1.8 TSI 161PK Business Line AUTOMAAT | LEER| CLIMA | NAVI | CRUISE |
- 2011
- 272.839 km

Skoda Superb 1.4 TSI Greentech Arctic Ambition .airo,cruisecontrol,afneembare trekhaak,stoelverwarming,
- 2013
- 169.371 km

Skoda Superb Combi 1.8 TSI Elegance Business Line LEDER STOELVERWARMING CRUISE CONTROL CLIMATE CONTROL BLUETOOTH TELEFOON ACHTERUITRIJCAMERA ZEER MOOI !! 3010 in behandeling
- 2011
- 250.758 km