Toyota Starlet 1.3 GLi (1994)

autoreview

Toyota Starlet 1.3 GLi (1994)

Signalement

UitvoeringStarlet 1.3 GLi
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1994
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf270.000 km
KM-stand laatst277.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 275.000 km

Als ik deze auto in 1 woord moet beschrijven: onverwoestbaar.

Mijn tante heeft altijd zo\'n zelfde gereden (exacte zelfde kleur alleen 5 deurs die helaas zeldzaam zijn) en nooit 1 probleem gehad.

Na de verkoop van mijn Corsa begon het toch weer te kriebelen om een extra auto voor in het weekend en als de VW Fox niet start. En na de aanschaf van de Yaris voor mijn ouders leek Toyota mij ook wel een goed plan. Op internet kom je ze vaak tegen voor woekerprijzen, of ze gaan gelijk naar Afrika. Gelukkig had mij vader even navraag gedaan bij de Toyotagarage of ze nog een Starlet hadden staan, en die hadden ze toevallig. Bij aankomst was het precies wat ik zocht, een donkerblauwe met trekhaak en zelfs centrale vergrendeling. Ondanks de hoge kilometerstand durf ik het wel aan en moeten ze makkelijk 3 ton kunnen halen. Ben ze al een paar keer op marktplaats met deze kmstand tegen gekomen

Na een testritje was ik gelijk verkocht, wat een heerlijk geluid, je hoort de motor echt nog lekker roffelen en bovendien goed comfort ook op de snelweg. En wat een power, van 0 tot 100 in zo\'n 12 seconden (voor die tijd).

Qua materiaalgebruik hebben ze in dit model mooie materialen toegepast, vooral voor dit tijdperk. Het kunststof is een stuk krasvaster dan in de Yaris van m\'n ma. Ook voelt alles net wat degelijker aan dan in de Yaris en vooral de stoelen zitten echt heerlijk vergeleken met de Yaris en helemaal met de Aygo, wat een genot en je zit lekker laag, zeker voor toendertijd de goedkoopste Toyota. (hij kostte overigens nog 12.000 euro!!!

Update 25 aug. 2008
Inmiddels heb ik de auto bijna een week. Hij rijdt echt super, zelfs op de snelweg is 130 km/u geen probleem. Wel piepte de V-snaar wanneer de motor goed warm is, is inmiddels een nieuwe op gezet. Ook starte hij wat moeizaam en is de accu vervangen voor een nieuw exemplaar. Nadat hij hiervoor bij de plaatselijke dorpsgarage geweest was, kreeg ik te horen dat de benzinetank lek was. Bij aflevering was dit niet aan het licht gekomen, omdat hij bijna leeg was, maar dit is dus sinds ik hem gisteren helemaal volgetankt heb en het lekje zit aan de bovenzijde. De garagehouder adviseerde me om hem nu maar half vol te tanken en snel een (sloop)tank te zoeken via internet. Ik vind het overigens wel raar dat hij hiermee gewoon door de APK is gekomen bij een Toyotadealer, maar goed als ik daar alles moet laten maken is het als 2e autotje niet echt leuk meer financieel gezien. De radiateur ziet er nog als nieuw uit en ook op de achterklep is een roestplekje weggewerkt, schijnen zwakke Starlet punten te zijn.

Update 15-09-08
Inmiddels heb ik de auto een paar weken, wat mij wel opvalt is dat hij soms stilvalt als je afremt en dit niet op de motor doet, maar gewoon met remmen. Het lijkt zo wel een soort spaarstand, alleen dan zonder automatisch herstarten, dat moet je dus zelf doen. Opzich heb ik hier geen problemen mee, je ziet aan het dashboard de lampjes branden dat je motor is uitgevallen. Ik gebruik de auto maar een paar keer per week, dus echt storend is het voor mij niet. Het lijkt of hij stationair niet helemaal lekker draait nadat je een lang stuk hebt gereden. Uiteraard start hij gewoon weer nadat hij is uitgevallen. Wat me verder ook opvalt is dat hij soms lastiger herstart wanneer je een lang stuk hebt gereden en de motor nog warm is. Is hij echter koud of heeft hij een paar dagen stil gestaan, dan start hij prima.

Update 19-10-08
Top op heden geen problemen, het stilvallen is op z\'n tijd, maar daar kan ik intussen mee leven. Pas geleden zo\'n 150 kilometer heen en terug afgelegd via snelweg, heerlijk rijdt ie en overwoestbaar stukje techniek, vooral in de 3e versnelling trekt hij heerlijk, super verhouding gewicht en pk\'s. De binnenverlichting begint intussen ook een eigen leven te leiden, soms gaat ie aan bij de deur open, soms niet en soms gaat ie aan bij het rijden? Ik lees soms verhalen over een hoog olieverbruik, maar daar heeft deze Starlet geen last van, heb nog niets hoeven bij te vullen en hij zit nog helemaal vol.

PROBLEMEN

  • 275.000 km

- V-snaar piepte, nieuwe op laten zetten
- Nieuw accu (was helemaal versleten)

Nieuw benzinetank is nodig, tank was bijna leeg, geen probleem, maar bij helemaal vol lekt hij aan de bovenkant. Ga het internet en autoslopen langs op zoek

Auto start soms lastiger als hij warm is, en valt soms vanzelf stil wanneer je stationair draaiend remd.

Mijn JVC radio leidt in de Starlet een eigen leven. In de Corsa had ik nooit geen enkel probleem. In de Starlet valt hij soms uit en komt het frontje er regelmatig vanzelf uit of schuift naar voren (dit is elektrisch ivm dvd speler)

Overal piepjes en kraakjes, maar uiteraard blijft de auto gewoon rijden.

Afscheid van een onverwoestbare auto

  • 277.000 km

Omdat de Fox van mijn werk weg gaat, en ik een Diesel ga rijden, doe ik deze Toyota ook weg. Hij zal binnen nu en een week weg gaan, want hij is al verkocht voor de export. Ondanks dat hij er niet echt mooi meer uit ziet en de hoge kilometerstand heb ik er nog een goed bedrag voor gekregen. Echt een fantastische auto die superheerlijk rijdt, altijd start, lekker optrekt en goedkoop is.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.