Autonieuws  |  Nieuwe Pagani komt in 2009

Pagani Zonda F (foto: Luc Verbeke)
6 maart 2008  |  15:55  |  Tekst:  |  Foto's: Lucas Verbeke

De Pagani Zonda R supercar schitterde door afwezigheid op de Genève-stand van het merk. Dat neemt echter niet weg dat Pagani grootse plannen heeft: de productiecapaciteit wordt fors uitgebreid en er komt een geheel nieuw model.

De productie van de Zonda loopt ten einde, mede omdat de 7,3-liter V12 van AMG niet meer wordt gemaakt. De samenwerking met AMG gaat hierna overigens gewoon door: de C9, zoals de nieuwe auto momenteel nog heet, krijgt waarschijnlijk een V8 aan boord. Het Italiaanse sportwagenmerk onthult de nieuwe exoot op de Autosalon van Genève van 2009.
Van de Zonda maakt Pagani honderd exemplaren, tien hiervan zijn de Zonda R. Deze auto is puur voor het circuit bedoeld en heeft een vermogen van 750 pk. Van de C9 moeten aanmerkelijk meer exemplaren uit de fabriek rollen: Pagani gaat de productiecapaciteit voor composieten in de komende maanden verviervoudigen.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Pagani Zonda kopersgids

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep