Autonieuws  |  Bentley Continental nu ook met V8

Bentley Continental GT V8
12 december 2011  |  08:57  |  Tekst:

Bentley toont in Detroit de Continental met V8, naast de vertrouwde W12 wordt dat de instapper van de reeks. Alhoewel… instapper?

Bentley geeft de eerste informatie vrij over de Continental V8. Die levert een vermogen van 507 pk en moet het alternatief zijn voor de W12 die er is vanaf 575 pk. De biturbo V8 wordt aangeboden in de GT en de GTC. De maximale trekkracht van de compleet nieuwe motor is 660 Nm; dat verschilt niet eens zo veel van de 700 Nm die zijn grotere broer maximaal biedt.

Bentley claimt een topsnelheid van 290 km/u en de sprint van 0 naar 100 km/u gaat in ‘minder dan vijf seconden’. De nieuwe krachtbron is gekoppeld aan een achttraps automaat.

In de basis is de nieuwe V8 van Bentley dezelfde motor als in de nieuwe Audi S8. Daar levert hij echter 520 pk en een maximaal koppel van 650 Nm. De voornaamste reden dat Bentley overstag gaat voor een V8 in de Continental is reductie van de uitstoot van het merk.

Daarvoor is de nieuwe motor onder meer voorzien van cilinderuitschakeling. Bentley heeft het over een brandstofbesparing van veertig procent. Wanneer de Coninental dus niet volle kracht vooruit gaat, werken er maar vier cilinders. Verder zijn er zaken als directe injectie en heeft de nieuwe V8 van huis uit een lagere interne wrijving. Met zijn nieuwe motor moet de Continental 800 kilometer op een tank benzine kunnen halen.

Optisch herken je de basis-Bentley aan zijn zwarte grille en een rode B in het logo. De verchroomde eindstukken van de dubbele uitlaatpijpen zijn verder in de vorm van een acht geplaatst. De wielen hebben altijd een diameter van 20 inch. De prijs voor de nieuwe Continental is nog niet bekend. Volledige technische gegevens worden begin 2012 vrijgegeven.

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK MULTITEST

Aston Martin Rapide – Bentley Continental Flying Spur Speed – Maserati Quattroporte Sport GT S – Porsche Panamera Turbo
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep