'Saab 9-1 in 2014'

Saab 9-1

Saab wil de productieaantallen flink opschroeven en daar helpen compacte modellen natuurlijk bij. Vandaar dat Victor Muller op zoek naar een technologiepartner voor een model in het premium B-segment.

Dat meldt Automotive News. Saab mikt met het nieuwe model op een vanafprijs van 20.000 euro en zodoende komt deze 9-1 in het vaarwater van de Audi A1 en de Mini Cooper. Saab is in onderhandeling met derden over het delen van een platform en aandrijflijnen. Welke bedrijven Victor Muller op de korrel heeft, wil hij niet zeggen.

Victor Muller verwacht op jaarbasis 30.000 tot 50.000 exemplaren van deze 9-1 te kunnen verkopen. Daarmee zou Saab dan de fabriek in Trollhättan op volle toeren kunnen laten draaien. Dit jaar mikt Muller nog steeds op een productie van 80.000 auto's. In 2012 moet Saab door de introductie van de nieuwe 9-3 120.000 auto's aan de man kunnen brengen, meldt het merk vastbesloten. Bij dat aantal gaan de Zweden winst maken.

Lezersreacties (51)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.