Autonieuws  |  'Geen plaats voor opvolger Mitsubishi Evolution X'

Mitsubishi Lancer Evolution
3 maart 2011  |  11:23  |  Tekst:

Verwacht je een nieuwe Evolution-versie van Mitsubishi’s Lancer? Houd de vingers gekruist, want niets is zeker wat betreft de toekomst van de Japanse sportieveling.

Het Britse blad Autocar meldt dat de Mitsubishi geen Evolution-modellen meer zal maken. Dit naar aanleiding van een gesprek met Gayu Eusegi, de directeur van Mitsubishi’s productontwikkeling. Volgens hem is er in de nieuwe koers van het merk, dat zich veel meer op elektrische en hybride auto’s wil richten, geen plaats voor een extra sportief model.

Eerdere geruchten dat de Japanners aan een hybride Evo zouden werken, al dan niet met een dieselmotor, drukte Eusegi ook de kop in. Volgens hem ontwikkelt Mitsubishi misschien wel weer een sportwagen als er ooit serieus geracet gaat worden met elektrische auto’s.

Bij navraag ontkent Mitsubishi Nederland het beëindigen van de Evolution. “De Evo X wordt sowieso nog gewoon gebouwd. Over een eventuele opvolger kunnen we nog niets zeggen, maar we ontkennen dat ‘ie er sowieso niet komt”, aldus Willem Jan Oosterveld, general manager marketing van Mitsubishi Nederland.

Hoewel Mitsubishi al jaren niet meer actief was in het WRC, zijn de Evolution-edities van de Lancers het toonbeeld van rallyauto’s voor de openbare weg, samen met de Impreza WRX STI van Subaru. Tijdens de Autosalon van Genève vertelde dat laatste merk aan AutoWeek geen plannen te hebben om te stoppen met de WRX STI. Ook niet met de aanstaande komst van Subaru’s achterwielaangedreven sportcoupé in het achterhoofd. 

 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Chevrolet Cruze - Mitsubishi Lancer Sportback - Seat Leon
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep