Autonieuws  |  Velorex bestaat weer!

Velor-X-Trike
26 december 2010  |  10:13  |  Tekst:

Als er één voertuigje weinig voor de hand ligt om nieuw leven ingeblazen te worden; dan is het de driewielige Velorex met zijn eencilinder Jawa motortje en carrosserie van kunstleer wel. En toch is dat zojuist gebeurd.

Tussen 1958 en 1971 bouwde de Tsjechische motorfietsfabrikant Velorex een kleine 17.000 driewielers met Jawa-eencilinders van 6 tot 8½ pk om de Tsjechen na de oorlog weer mobiel te krijgen. In handen van liefhebbers worden deze curieuze bromtolletjes, doorgaans bruin van kleur, nog altijd gekoesterd. Eén van hen is Pavel Brida uit Praag, die dankzij de nodige modificaties aan zijn eigen oude Velorex op het idee kwam om een hypermoderne versie van de driewieler te bouwen. Het werd de Velor-X-Trike die je hier ziet. De constructie van de moderne driewieler is in basis nog altijd gelijk aan die uit lang vervlogen tijden, maar het mag geen verrassing heten dat Brida gebruik maakt van modernere materialen, waaronder carbon in plaats van kunstleer. Het eerste concept werd in maart dit jaar gepresenteerd in Brno; inmiddels is de eerste Velor-X-Trike een feit. Brida en zijn team hebben daarbij ook hun zegen voor het project gekregen van Mojmir Stransky – de ontwerper van het origineel.
Prijzen worden nog niet genoemd, maar in tegenstelling tot de oude Velorex is de Velor-X-Trike overigens geen goedkoop transportmiddel voor het volk meer. Kopers kunnen kiezen uit vier varianten: de S (voor Standaard); de LX (Luxe); GLS (Grand Luxe en R (Racing), waarbij enkel de eerste met een 750 cc motorfietsmotor komt; de overige drie versies krijgen een 1.000 cc motorfietsmotor. Brida wil een oplage van maximaal zestig stuks bouwen.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep