Nieuwe BMW 6-serie Cabrio: eind maart los

BMW 6-serie Cabrio
BMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie CabrioBMW 6-serie Cabrio
BMW rolt in maart 2011 de nieuwe 6-serie Cabrio de showrooms in. Daarmee trapt de nieuwe 6-serie als cabriolet af, de Coupé komt later. Op de autoshow in Detroit, in januari 2011, laat BMW de 6-serie Cabrio voor het eerst aan het publiek zien. De prijzen zijn al bekend.
De 6-serie Cabrio groeit ten opzichte van het vorige model. In de lengte met 74 millimeter, in de breedte met 39 millimeter. In totaal is de nieuwe Cabrio 4,89 meter lang. De wielbasis bedraagt 2,86 meter en dat is 11 centimeter minder dan de 5-serie te bieden heeft. Ook nu biedt de 6-serie Cabrio weer cabrioplezier voor vier. BMW gaat de nieuwe 6-serie in dezelfde fabriek als de 5- en de 7-serie produceren, in het Zuidduitse Dingolfing.
Stoffen kap
Net als bij zijn voorganger zorgt een stoffen kap voor de afdekking, en natuurlijk opent en sluit die elektrisch. Dat kan rijdend tot snelheden van 40 km/h. Openen duurt 19 seconden, het dak sluiten doen de elektromotoren in 24 seconden. Het achterruitje in de kap kan open terwijl het dak dicht is. Verder kun je de kap met de afstandbediening openen en sluiten als je binnen anderhalve meter van de auto staat. Er is keus uit drie kapkleuren: zwart, beige en zilver anthraciet. Voor de body heeft BMW negen lakken in de aanbieding, twee daarvan zijn mat. Nieuwe lakken luisteren naar de namen Vermilion Red, Havana Brown en Orion Silver.
Als de 6-serie Cabrio in maart bij de dealers staat heeft de koper keus uit een 640i en een 650i. De eerste volgt de 630i op. Hij heeft wederom een zescilinder, maar dan voorzien van de Twin Power-turbotechnologie. De 3,0-liter komt daarmee tot 320 pk en 450 Nm. Iets minder dan hetzelfde blok in de 740i levert, het koppel is gelijk. De motor is standaard gekoppeld aan de achttraps automaat van BMW. Van 0 naar 100 zoeven kan in 5,7 tellen en de top is natuurlijk begrensd op 250 km/h. Met een theoretisch verbruik van 7,9 liter per 100 kilometer en de daarbij passende CO2-uitstoot van 185 gram per kilometer kun je voor de dag komen. Wat de cabriolet weegt meldt BMW niet.
Dan is er de 650i, de voorlopige topper. Met de bekende 4.4 twinturbo V8 levert die 407 pk en 600 Nm zal je niet gauw vermogen en trekkracht tekort komen. Van 0 naar 100 kan in 5,0 seconden. Voor deze versie geeft BMW een verbruik op van 10,7 liter per 100 kilometer en dat komt neer op 249 gram CO2/km.
BMW's EfficientDynamics-technologie drukt het verbruik, onder meer door regeneratie van de remenergie. Bij de 640i is dat uitgebreid met start-/stoptechniek.
Standaard wordt de 6-serie Cabrio geleverd met Adaptive Drive, via vier standen, Comfort, Normal, Sport en Sport+ kun je dan zaken als gasrepsonse en het schakelkarakter van de bak beïnvloeden, maar ook de besturing wordt erdoor aangepast. Met Dynamic Drive Control wordt de stabilisatie geregeld, de werking van de stabilisatorstang is beïnvloedbaar. Actieve besturing in combinatie met meesturende achterwielen staat op de optielijst.
Dan is er nog het BMW Parking Assistant, de parkeerhulp die kijkt of er een geschikt plekje is langs de weg waar de 6-serie Cabrio in past. De bestuurder hoeft vervolgens alleen nog het gaspedaal en de rem te bedienen.
Voor de 6-serie Cabrio vraagt BMW in Nederland minimaal 102.500 euro. De wind door de haren laten wapperen in combinatie met V8-geroffel kost op z'n minst 129.000 euro.
Eind maart kan dat in Nederland.  
Video

Lezersreacties (81)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.