Autonieuws  |  Officieel: de Morgan Threewheeler

Morgan Threewheeler
3 november 2010  |  17:14  |  Tekst:

Het excentrieke Morgan breidt het gamma uit in een opvallende richting: het merk komt met een driewieler. Hier hebben we het eerste beeld en de officiële informatie voor u.

Qua prestaties is de Morgan Threewheeler een serieuze machine. De 1800 cc V Twin motor is afkomstig van Harley Davidson en levert 100 pk. Sprinten naar 100 km/h kost de 500 kilogram zware driewieler 4,5 seconden. De topsnelheid is ongeveer 185 km/h. Schakelen gaat met de hand via een vijfbak. De Threewheeler is vanaf volgend jaar in acht verschillende kleuren te bestellen. De koper kan bovendien kiezen uit diverse soorten leder.
Morgan begon in 1909, het jaar van oprichting, met de bouw van driewielers. Daarmee ging het familiebedrijf door tot juli 1952. Jarenlang heeft Morgan niets met de ontwerpen van de driewieler gedaan, totdat in 2009 de Amerikaan Pete Larsen werd benaderd met de vraag of hij interesse had in het concept. Hij kwam met deze Liberty Ace op de proppen, die in Seattle wordt gebouwd. Dat voertuig is voorzien van een Harley Davidson-motor.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep