Autonieuws  |  Opel mag naar China

Opel-fabriek in Bochum | Foto: ANP/AFP
31 augustus 2010  |  13:09  |  Tekst:

Opel heeft van moederbedrijf General Motors toestemming om de Chinese markt te bestormen.

Bij Opel scheelde het vorig jaar nog weinig, of het merk was omgevallen. Na overnamepogingen is toch besloten om het onder de vleugels van GM te houden. De Duitsers hadden de vrees dat Opel onder leiding van GM veroordeeld zou worden tot een kleine rol op de Europese markt, en dat ook op ons continent Chevrolet voorrang zou krijgen op Opel.
Die vrees lijkt ongegrond. General Motors heeft namelijk toestemming gegeven aan Opel om zich op de Chinese markt te wagen. Dat meldt Deutsche Welle. “We willen Opel neerzetten als een Europees merk in het premium segment,” aldus Opel-woordvoerder Andreas Kroemer. “Chinezen zijn er gecharmeerd van Europese auto en een groeiend aantal kan ze betalen.” Vorig jaar werd in China al een lijntje uitgegooid en zijn vierduizend Opels verkocht.
Welke modellen in China worden gevoerd, is nog niet duidelijk. Op het moment voert General Motors er al Cadillac, Buick en Chevrolet. Opel zal concurreren met Europese merken als Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz, die hun sporen in China al hebben verdiend.
Naast China mag Opel ook de uitbreiden naar Australië en sommige markten in Zuidoost-Azië en Zuid-Amerika. China zal echter de belangrijkste uitbreiding zijn. In de eerste helft van 2010 passeerde het de VS al grootste automarkt.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK DUBBELTEST

Citroën DS3 Racing - Opel Corsa OPC Nürburgring Edition
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep