Autonieuws  |  Accijns op bio-ethanol omlaag

Bio-ethanol (foto: ANP)
8 maart 2010  |  08:42  |  Tekst:

Minister de Jager van Financiën heeft bekend gemaakt dat de accijns op E85 omlaag gaat. De accijnsdruk op deze brandstof gaat met 27 procent omlaag.

Op een liter E85, dat voor 70 tot 85 procent uit bio-ethanol bestaat en voor de rest uit normale benzine, zit net zo veel accijns op gewone benzine. Maar op een liter Euro 95 kom je 27 procent meer kilometers afleggen en daardoor betaal je voor E85 meer accijns. Daarom heeft het Ministerie van Financiën besloten om de accijns op deze alternatieve brandstof met 27 procent te verlagen. Vanaf 1 april kunnen pomphouders die E85 aanbieden 27 procent van het accijnstarief terugkrijgen van de Belastingdienst.
Bio-ethanol is nu bij meer dan 25 tankstations in Nederland verkrijgbaar. Bij de Tamoil-tankstations was bio-ethanol al verkrijgbaar voor de prijs van Euro 95, door de accijnsverlaging kan de prijs ook bij de andere aanbieders zakken.
Auto’s waarmee je E85 kunt tanken zijn volop verkrijgbaar. Ford biedt diverse Flexifuel uitvoeringen aan, bij Saab hebben de modellen die deze brandstof lusten de toevoeging Biopower en ook bij Volvo zijn er diverse ‘F’-versies. Zo kun je in de V70 en S80 de 2,0-liter benzine ook voltanken met E85.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Mercedes-Benz C 220 CDI BlueEfficiency – Opel Insignia 2.0 CDTi Ecoflex S/S – Volvo S60 DRIVe
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep