Autonieuws  |  Ferrari 599XX in beeld

Ferrari 599XX
27 april 2009  |  11:08  |  Tekst:

Er zijn meer foto’s opgedoken van de Ferrari 599XX, een raceversie van de normale 599. Die is voorzien van speciale techniek voor het op circuit en van een flink opgevoerde V12.

Op de Autosalon van Genève, vorige maand, presenteerde Ferrari de 599XX, een raceversie van de 599 Fiorano. Toen moesten we het met één fotootje doen. Hoog tijd dus voor wat meer plaatjes van de nieuwe race-Ferrari.
De 599 XX is voorzien van een flink opgevoerde V12. De krachtbron is direct afgeleid van die van de 599 GTB Fiorano en de Enzo en biedt 700 pk bij 9.000 tpm. Het standaard exemplaar heeft 620 pk. Dankzij een aantal aanpassingen is de motor ook lichter dan die van de gewone 599.
De aanpassingen aan de carrosserie zorgen voor een flink toegenomen neerwaartse druk. Bij 200 km/u is er 280 kilo voorhanden en bij bij 300 km/u is dat 630 kilo.
Het ActiflowT systeem zorgt voor een optimale luchtdoorvoer onder de auto. Een poreus materiaal en twee schoepen in de achterklep zorgen voor de luchtdoorvoer. De uitlaten van dit systeem zitten op de plek waar bij de straatversie de achterlichten zitten.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep