Autoverkoop in Nederland duikelt verder

Peugeot-voorraad in Calais | Foto: ANP/AFP
De autoverkoop in Nederland zet zijn daling door. In februari is er een min genoteerd van 31,4 procent.
Het vakblad Automotive meldt dat de autoverkopen in Nederland in februari met 31,4 procent zijn gedaald ten opzichte van die maand in het vorige jaar. Er zijn 34.511 auto's geregistreerd. Over de eerste twee maanden is 22 procent minder verkocht dan vorig jaar.
De verkopen van marktaanvoerder Volkswagen stijgen in de eerste twee maanden tegen de verdrukking in met 0,3 procent. De rest van de topvijf kent louter verliezers. Ford noteert een min van 7,4 procent, Toyota van 4,2 procent, Peugeot van 27,7 procent en Opel duikelt zelfs 38,6 procent omlaag.
De RAI Vereniging stelt de verwachting van 475.000 nieuwe auto's in 2009 ondanks de malaise niet bij, maar verwacht wel dat de overheid de helpende hand biedt met bijvoorbeeld een slooppremie. Anders wordt het doel zeker niet gehaald.
Voor een volledig overzicht check de verkoopcijferlijst:

Lezersreacties (64)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.