Meer details over Subaru-Toyota sportauto

Subaru Exiga
In het nieuwe decennium verwachten we een sportauto die voorkomt uit de samenwerking tussen Subaru en Toyota. Zowel Subaru als Toyota gaan 'm bouwen, maar alleen de Subaru komt in Europa op de markt.
Sinds enige tijd heeft Toyota zo'n zestien procent van de aandelen in Subaru in handen. Dat maakt de weg vrij voor intensieve samenwerking. In 2011 verwachten we een compacte sportauto die beide merken gaan bouwen.
In de Britse pers weet men al te melden dat de Subaru-variant naar Europa komt. De Toyota is er alleen voor de Japanse markt. De nieuwe Subaru komt in de klasse van de Mazda MX-5 en rond die tijd verschijnen er waarschijnlijk meer kleine sportauto's. Onder meer van Abarth en en Alfa Romeo, maar ook Alpine kan tegen die tijd met een dergelijke auto terugkeren.
Het Japanse product krijgt achterwielaandrijving en natuurlijk een boxermotor. Die heeft een inhoud van 2,0-liter en een vermogen van 200 pk. Die techniek is natuurlijk afkomstig van Subaru en ook Toyota gaat het gebruiken. Toyota op zijn beurt, houdt zich voor dit project bezig met het design van binnen- en buitenkant.
Subaru benadrukt dat het nieuwe model geen vervanger is van de Impreza. De sportauto wordt namelijk compacter en lichter. Een WRX of STi-variant komt er niet. Subaru heeft het al moeilijk genoeg om aan de milieu-eisen van 2012 te voldoen, waarbij een uitstoot van 120 gram CO2 per kilometer wordt voorgeschreven. Een heel snelle sportauto, maakt dat alleen maar moeilijker.

Lezersreacties (19)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.