Waarom doen merkdealers niets met youngtimers?
Mede dankzij de gunstige bijtellingsregeling is de youngtimer de laatste jaren aardig in trek geraakt bij veel zakelijke rijders. Daar speelt het feit dat auto's van 15 jaar en ouder van onder meer de bekende Duitse premiummerken ook nog eens heel goed dagelijks inzetbaar zijn, natuurlijk een rol in. Het bracht een florerende youngtimerhandel met zich mee. Behalve bij de merkdealers. Dom. Die laten veel geld liggen.
Een paar weken geleden liep ik rond bij de Mercedes-Benz-dealer in Stuttgart, in een vestiging direct naast het prachtige museum van het merk met de ster. De showrooms staan daar helemaal vol met de nieuwste modellen, maar daar kom ik niet voor. Nee, deze dealer heeft een prachtige afdeling met klassiekers en youngtimers. Slim! Want waarom zou je al die klanten de handel in jagen, als je zelf de kennis en expertise in huis hebt? Bovendien kan de handel en het onderhoud aardig wat geld in het laadje brengen. Op dat moment realiseerde ik mij opeens dat er in Nederland vrijwel geen merkdealers zijn die zich hiermee bezighouden, afgezien van Porsche. Nooit kom ik eens een leuke afdeling met fijne youngtimers tegen bij een merkdealer.
Maar kijk eens naar de youngtimers van de merken Audi, BMW, Mercedes-Benz en Volvo. Stuk voor stuk in trek bij de zakelijke rijder en liefhebbers van youngtimers. Je zou toch denken dat er dealers zijn die dit gat in de markt ontdekt hebben. Maar nee hoor, zij houden zich voornamelijk bezig met nieuw en jong gebruikt. Ik zou ze als dealer wel willen hebben hoor, die zakelijke rijders in hun A6 uit 2001, E 240 uit 1999, 523i uit 1996 of V70 van 2000. Ze rijden youngtimer, maar willen wel graag goed onderhoud en een bedrijfszekere auto. Gouden kansen voor de dealers! Doorgaans zijn er wel oudere monteurs in dienst die deze modellen van haver tot gort kennen. Bovendien zou je er een speciaal onderhoudslabel aan kunnen hangen, met gereduceerde tarieven, zoals enkele merken al doen voor oudere modellen. Uiteraard gun ik alle youngtimerspecialisten (liefhebbers waarvan ik er veel persoonlijk ken) van harte hun handel, maar ik verwonder mij dat er geen enkele dealer is die zich op dit segment stort. Blijkbaar niet interessant of (nog) niet nodig.