Autonieuws  |  Petitie tegen wijziging bijtelling youngtimers

Jaguar XJ12
19 mei 2009  |  11:55  |  Tekst:

De actie tegen het besluit de bijtelling bij het zakelijk gebruik van youngtimers fors hoger te maken, lijkt succes te hebben. Op 26 mei dient de drijvende kracht achter de site waarop de actie wordt gevoerd een petitie aan bij de vaste kamercommissie van Financiën.

Afgelopen november werd een wetsvoorstel aangenomen waarmee bijtelling%20youngtimers">de wegenbelastingvrijstelling van klassiekers wordt ingeperkt. Kort voor de stemming verscheen van ChristenUnie kamerlid Ernst Cramer onverwacht een stemming voor de verhoging op de bijtelling op youngtimers. Die werd aangenomen en vanaf 1 januari 2010 moet de bijtelling op dergelijke auto’s niet meer over de dagwaarde worden betaald, maar over de oorspronkelijke cataloguswaarde. Het doel van de nieuwe regel is een verjonging van het wagenpark dat daarmee schoner zou moeten worden.
Ondernemers die zijn gedupeerd door het plotse besluit voeren actie via www.bijtellingyoungtimer.nl. Inmiddels hebben ze bijval gekregen van MKB Nederland, VNO-NCW, Jong Management, ZZP Nederland en de FEHAC. Zij claimen dat het doel voor van de wet niet wordt gehaald omdat youngtimer-bezitters hun auto zullen inruilen voor een klassieker van 25 jaar of ouder. Ook vindt de protestgroep het een slecht idee om in deze moeilijke economische tijden de ondernemers met een dergelijke lastenverzwaring op te zadelen. Die bedraagt volgens de youngtimer-gebruikers gemiddeld 500 euro netto per maand.
Voorts melden de klagers dat de overheid door de maatregels geen 21 miljoen euro bespaart – zoals ze zelf berekenen - maar 150 miljoen; die voor rekening is van de ondernemers. Ook vinden de bezitters van oude auto's dat ze hebben geïnvesteerd in een youngtimer met het vertrouwen dat de bestaande regelgeving zou blijven bestaan. Op 26 mei wordt een petitie ingediend bij de vaste kamercommissie van Financiën. Bovendien is er volgens de klagers al een 'constructief gesprek' geweest met enkele kamerleden onder wie Ernst Cramer.
 mail naar een vriend plaats dit bericht op nujij plaats dit bericht op hyves plaats dit bericht op linkedin plaats dit bericht op digg maak een bookmark op delicious
 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Foto's en video's bij dit artikel

Volg AutoWeek

AUTOWEEK TRIOTEST

Citroen C1 1.0i First Edition / Fiat Panda TwinAir 85 Lounge / Kia Picanto 1.2 CVVT Comfort Pack
 
© 2012 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep