Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Autotests

Renault Twizy RS F1

Vlammen als Vettel

27
Renault Twizy RS F1 - Eerste rijtest
Renault Twizy RS F1 - Eerste rijtestRenault Twizy RS F1 - Eerste rijtestRenault Twizy RS F1 - Eerste rijtestRenault Twizy RS F1 - Eerste rijtestRenault Twizy RS F1 - Eerste rijtest
  • Marc Klaver
  • Eerste rijtest
9 februari 2014 om 14:15
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
AutoWeek 44 2013
AutoWeek 44 2013

Je leest het in AutoWeek 44 2013

Iets meer dan een jaar geleden stak een groep techneuten van Renault Sport en van de F1-divisie de koppen bij elkaar en daaruit ontstond het ludieke plan om de KERS-motor uit de auto van Vettel en Webber in een Twizy te bouwen. Elektrisch, dus. Het resultaat: de Twizy RS F1. Met zijn 97 pk in staat om een Mégane RS partij te bieden, claimt Renault.

Linkervoet op de rem, rechtervoet op het acceleratiepedaal, de twee flippers met het opschrift 'KERS' aangetrokken en nu wachten op het startsein. Go! Bam, pedaal op de vloer, de kleine elektromotor jankt het uit en naast mij vertrekt de Mégane RS uit de startblokken. Wie is het eerst aan het eind van de dragstrip? De acceleratie is indrukwekkend, dankzij het direct beschikbare koppel. En de uit de Formule 1 afkomstige KERS-motor draait maar liefst 36.000 toeren per minuut! Als uit een katapult weggeschoten schiet de kleine Twizy richting de eindstreep. Ja, hij wint! Volgens zijn makers moet de opgevoerde Twizy in zes seconden vanuit stilstand naar 100 km/h kunnen sprinten. Maar dan moet alles meezitten. Dat kan de Mégane RS ook. We hebben het idee dat de chauffeur van die auto niet echt zijn best deed om het onderste uit de kan te halen en de beelden van onze on board-camera bevestigen dat vermoeden. We worden genept, maar de lol is er gelukkig niet minder om.

Techniek uit de F1

Dat neemt niet weg dat deze opgefokte stadsvlo rap uit de startblokken komt. Renault Sport vond het de hoogste tijd om weer eens iets ludieks te doen, met de Espace F1 uit 1994 nog in het achterhoofd. Die auto werd gebouwd om het tienjarig bestaan van Renaults MPV onder de aandacht te brengen. Men bouwde een Espace van koolstofvezel en monteerde achter de voorstoelen een dik 800 pk sterke V10 uit een Formule1-wagen. Een lichtgewicht ruimteveer dat zijn inzittenden binnen drie tellen vanuit stilstand naar 100 km/h lanceerde. Ook de Twizy deelt zijn techniek met die van een F1-bolide. En wel de zogeheten KERS-motor. Die afkorting staat voor Kinetic Energy Recovery System. De kinetische energie die bij Vettel en consorten tijdens het afremmen vrijkomt, wordt opgeslagen in een accu, die vervolgens zijn spanning afgeeft aan een elektromotor. Die levert kortstondig zo'n 80 pk. Uiteraard wordt de batterij van de Twizy RS F1 niet opgeladen door remenergie, maar gaat hij na elke run aan de stekker.

Gimmick

Niet alleen onderhuids werd de Twizy opgetuigd, ook aan het uiterlijk is flink gesleuteld. Hij hangt vol met spoilers, beplakt met stickers in koolstofvezelprint. Inderdaad, het is niet alles carbon wat er blinkt. De banden zijn afkomstig van een Formule Renault 2.0 en het regenlicht aan de achterkant komt van een Formule 3.5 Renault, net als het stuurtje met zijn vele knoppen en beeldschermpje waarin allerlei functies worden weergegeven. Kortom, er is alles aan gedaan om het kleine elektrowagentje er zo imposant mogelijk uit te laten zien. Het integreren van de compacte, hoogtoerige elektromotor uit de F1 in de bestaande techniek van de Twizy heeft de techneuten nog de meeste hoofdbrekens bezorgd. Daarbij werd veel tijd besteed aan het ontwikkelen van software en de juiste overbrengingstechniek. Bovendien heeft de KERS-motor extra koeling nodig, gezien zijn afmetingen en prestaties. En dat allemaal voor iets wat feitelijk niet meer is dan een gimmick.

En nu? Een Zoe RS?

Tja, de Twizy. Moeten we die serieus nemen als auto? Er is zelfs een versie die als brommobiel door het leven gaat en waarvoor je dus geen B-rijbewijs nodig hebt. Maar je hebt ook een versie die een topsnelheid van 85 km/h heeft en waarmee je dus zelfs op de snelweg mag rijden. Dat is natuurlijk niet zijn domein. De Twizy voelt zich thuis en bewijst zijn nut in grote steden waar het bijna altijd mooi weer is. Want een kachel en zijruiten ontbreken, de halve deurtjes zijn tegen meerprijs leverbaar. De voorruit wordt door middel van elektrische draadjes verwarmd, indien nodig. Stoelverwarming zou een perfecte optie zijn, zij het dat daardoor de actieradius sneller afneemt. Maar Renault gelooft heilig in haar kleinste kindje en komt nu zelfs met de Twizy Cargo. Inderdaad, een bestelwagenversie. Voor de kleine pakketjes in de binnenstad, zullen we maar zeggen. In ieder geval durft het merk zijn nek uit te steken en heeft het inmiddels toch al aardig wat elektrische modellen in het programma. Wie weet, komt er nog eens een Zoe RS met KERS!

Video

Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen

PLUS & MIN

  • +
  • +
  • +
  • -
  • -
  • -
  • Houd me op de hoogte over de Renault Twizy
  • Lees meer over elektrische auto's en elektrisch rijden
Renault Renault Twizy Elektrische Auto

Uitgelicht aanbod

    Renault Twizy Technic 80km/h

    Renault Twizy Technic 80km/h

    • 2013
    • 13.468 km

    € 6.445

    Renault Twizy | VOLLEDIG ELEKTRISCH | DEUREN | BATTERIJ KOOP |

    Renault Twizy | VOLLEDIG ELEKTRISCH | DEUREN | BATTERIJ KOOP |

    • 2017
    • 8.612 km

    € 9.250

    Renault Twizy Technic | Batterijkoop! | Radio-USB | Bluetooth | Parkeersensoren | Lichtmetalen velgen 15" | 100% elektrisch!

    Renault Twizy Technic | Batterijkoop! | Radio-USB | Bluetooth | Parkeersensoren | Lichtmetalen velgen 15" | 100% elektrisch!

    • 2012
    • 43.567 km

    € 6.900

Meer Renault Twizy occasions

Lezersreacties (27) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Renault Twizy specificaties
  • Renault Twizy occasions
  • Renault Twizy video's
Advies en informatie
  • Renault Twizy tests
  • Renault Twizy gebruikersreviews
  • Renault Twizy index
PREMIUM
Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen Polo - Triotest

Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen Polo - Triotest

De Ford Fiesta is misschien wel de leukst rijdende auto van zijn segment, maar de concurrentie...

Lees meer

Gerelateerde reviews

  • Gebruikersreview
    Renault Twizy Color (2012)

    Renault Twizy Color (2012)

    12
    • 1 juni 2020
  • Gebruikersreview
    Renault Twizy Urban (2012)

    Renault Twizy Urban (2012)

    4
    • 13 mei 2019
  • Gebruikersreview
    Renault Twizy Urban (2012)

    Renault Twizy Urban (2012)

    • 18 november 2014
  • Gebruikersreview
    Renault Twizy Urban (2013)

    Renault Twizy Urban (2013)

    1
    • 8 november 2014
  • Gebruikersreview
    Renault Twizy Urban (2013)

    Renault Twizy Urban (2013)

    5
    • 13 augustus 2013
  • Gebruikersreview
    Renault Twizy Urban (2013)

    Renault Twizy Urban (2013)

    7
    • 24 juni 2013
  • Gebruikersreview
    Renault Twizy Urban (2013)

    Renault Twizy Urban (2013)

    4
    • 24 februari 2013
meer reviews
Rij-impressie Renault Twizy RSF1

Rij-impressie Renault Twizy RSF1

27

Iets meer dan een jaar geleden stak een groep techneuten van Renault Sport en van de F1-divisie...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Renault Twizy als open source platform

    Renault Twizy als open source platform

    6
    • 5 januari 2017
  • Nieuws
    Renault Twizy scoort matig bij botsproeven

    Renault Twizy scoort matig bij botsproeven

    40
    • 4 juni 2014
  • Nieuws
    Kunstzinnige Renault Twizy voor goed doel

    Kunstzinnige Renault Twizy voor goed doel

    23
    • 8 december 2013
  • Nieuws
    Renault Twizy F1: Vlammen als Vettel

    Renault Twizy F1: Vlammen als Vettel

    • 28 oktober 2013
  • Rij-impressie Renault Twizy RSF1

    Rij-impressie Renault Twizy RSF1

    27
    • 27 september 2013
  • Nieuws
    Renault Twizy als Cargo iets duurder

    Renault Twizy als Cargo iets duurder

    17
    • 27 september 2013
  • Nieuws
    Renault Twizy in besteluitvoering!

    Renault Twizy in besteluitvoering!

    36
    • 24 juni 2013
Merk
Merk
  • Achtergrond
    Renault Clio 'Williams' (1992) - Liefhebber Gezocht

    Renault Clio 'Williams' (1992) - Liefhebber...

    19
    • 16 mei 2022
  • Nieuws
    Officieel: Renault verkoopt belang in Russische AvtoVaz

    Officieel: Renault verkoopt belang in Russische...

    30
    • 16 mei 2022
  • Nieuws
    Renault 21 - Facelift Friday

    Renault 21 - Facelift Friday

    68
    • 13 mei 2022
  • Nieuws
    Renault verkoopt groot aandeel Zuid-Koreaanse tak aan Geely

    Renault verkoopt groot aandeel Zuid-Koreaanse...

    23
    • 10 mei 2022
  • PREMIUM
    Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen Polo - Triotest

    Ford Fiesta - Renault Clio - Volkswagen...

    • 10 mei 2022
  • Het afscheid van de Renault Scénic - Reportage

    Het afscheid van de Renault Scénic - Reportage

    98
    • 29 april 2022
  • Nieuws
    Dit vonden we 9 jaar geleden van de Renault Zoe

    Dit vonden we 9 jaar geleden van de Renault...

    53
    • 27 april 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden