Weblog  |  Hij heeft een dure auto en ik niet

BMW 7-serie

De verkiezingen mogen dan vooral gaan over Europa en de zorg, maar voor veel automobilisten is het vooral belangrijk wat er gebeurt met de forenzentaks. Als je een heel eind van je werk woont en hetzelfde voor je partner geldt, dan staat je een forse kostenpost te wachten. Wat in de algemene media minder aandacht krijgt, is dat voor mensen met een zakelijke auto die nu hun kilometers bijhouden, de lastenverzwaring nog veel hoger is. Als je toch geen privé-kilometers maakt, is er geen enkele reden Prius te rijden, dus de gebruikte auto's zijn vaak niet de goedkoopste. Dat bekent dat je straks flink mag gaan betalen.


Wij hebben daar de laatste tijd veel over bericht en ik zag een hele enge tendens terugkomen in de comments. Iets waar ik het al eens eerder over heb gehad. Namelijk de vreselijke jaloezie bij veel mensen zodra de auto van de zaak wordt behandeld. Volgens velen mag de bijtelling nog wel een tandje harder, 'want voor dat bedrag rijd je zelf nooit auto'. "Vreselijk, al die mensen met een lease-auto op de linkerbaan die geen rekening hoeven te houden met hun verbruik omdat de baas ze een tankpas gegeven heeft", klinkt het. Ongetwijfeld hebben deze mensen enkele leaserijders in de straat wonen en kunnen ze het niet verkroppen dat die buurman iedere 4,5 jaar een nieuwe auto voor de deur heeft staan. En dus? Hard aan het werk om zelf een carrière te krijgen om zelf zo'n auto te kunnen kopen cq een baan te vinden waarbij dat tot de secundaire arbeidsvoorwaarden hoort? Nee, niet daarvan, we gaan de buurman aanpakken! Hoe durft hij jou de ogen uit te steken met zijn nieuwe BMW 1-serie door die voor zijn huis te parkeren! Belasten die man, en snel ook! 'Aanpakken die leaserijders, allemaal!'

Ik vind deze houding zowel onbegrijpelijk als misselijkmakend. Sowieso is het een denkfout dat je voor je bijtelling zelf een auto zou moeten rijden. Bijtelling is bedoeld als belasting over je privévoordeel. Ruwweg wordt dat geschat op 25 procent van de nieuwwaarde (20 en 14 procent gelden nog altijd als een korting op het normale tarief) van de auto. Dat is ruwweg het dubbele van wat je per maand netto kwijt bent aan de fiscus. Maar zelfs als was dat bedrag veel lager, de basis is dat iemand zijn werkgever bepaalt dat hij of zij een auto van de zaak verdient. Wellicht omdat hij er heel veel zakelijke kilometers mee maakt, maar er zijn ook legio voorbeelden waarbij de auto slechts een vorm van beloning is. Iets waarmee je je werknemer tevreden houdt. Niet onbelangrijk als hij of zij een productieve kracht is. Hoe sneu ben je dan als je iemand anders dat niet gunt? Wees blij dat het wagenpark van Nederland door al die lease-auto's rap wordt vernieuwd, zodat de occasionprijzen van relatief nieuwe modellen te verhapstukken zijn. Waarom steeds die jaloezie? Waarom die afgunst? Omdat de klagers zelf niet zo'n mooie auto hebben? Het blijft voor mij een mysterie.

 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Over Roy Kleijwegt

Roy Kleijwegt

 

Hobby’s: Autorijden, maar dat ligt voor de hand, bovendien ben ik steeds meer gaan karten de afgelopen jaren. Verder ben ik lange tijd zeer enthousiast beoefenaar van Jiu Jitsu geweest en hebt dat met veel andere martial arts gecombineerd. De laatste jaren blijkt squash evenwel net wat minder blessure gevoelig…  Ik vind daarnaast poker erg leuk (niet dat ik heel goed ben) en speel wat piano. Ook lekker eten en stappen staat hoog op mijn lijstje, waarbij ik de grotere dance-feesten niet uit de weg ga. En oh ja, ik ben fanatiek Feyenoord-fan.

Eerste auto: Een Suzuki Swift 1.3 van de jongste generatie. Een van de beste keuzes die ik in mijn leven heb gemaakt. De auto bood veel waar voor zijn geld: vlot genoeg en een kontje dat leuk om wil komen als je speelt met het gas. En met vier man op wintersport bleek prima te doen. Wat wil je nog meer!

Droom: Ik werk inmiddels bij AutoWeek, heb al met wilde dolfijnen gezwommen in de oceaan, mijn Nordschleife-ontmaagding is inmiddels geweest en officieel geracet heb ik ook al. Daarmee kan ik een flink aantal dromen wegstrepen. Er staan misschien nog wat onbereikbare auto’s op mijn bucket-list, maar ach ik heb al zoveel moois gereden… Echte dromen heb ik daarom op dit moment niet. Een groot pokertoernooi winnen lijkt me eventueel wel wat.

Eigenaardigheden: Ik noem mezelf autoliefhebber, maar heb erg weinig met oldtimers: ik rijd liever in een nieuwe SLS dan in een klassieke Gullwing. Ik denk echter dat dat verandert naarmate ik ouder word. Verder maak ik me altijd erg druk over het Nederlandse autobeleid en probeer daarbij verder te kijken dan het simpele ‘de-auto-is-een-melkkoe’ verhaal. Vind verder mijn werk zo leuk dat ik te weinig aan vakantie toekom. Ik weet het, een luxeprobleem.

Hoe gekomen bij AutoWeek: Journalistiek gestudeerd en bij AW stage gelopen. Daarna als journalist enkele jaren bij verschillende vakbladen voor de Nederlandse autobranche gewerkt voordat ik terugkeerde op het oude nest, dat was begin 2008. Sindsdien heb ik me geen moment verveeld.

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep