Weblog  |  Golfers

Volkswagen Golf Cabriolet

Het cabriostigma wordt spectaculair concreet als ik met een vriend per open Benz door een Frans dorp ruis. Hij, alfaman met een knipoog, signaleert onrustig de oplettendheid waarmee de locals de Hollandse toeristen volgen. ‘Die Fransen zullen wel denken dat we twee oude Amsterdamse nichten zijn, zal het niet?’
En ik, man van de wereld, verzeker hem glimlachend dat echte nichten gaan voor een Boxster of 207 CC. ‘Met deze moffentaxi’, kalmeer ik de gemoederen, ‘worden wij nooit Gay Car of the year. De eerste eigenaar van deze 300CE-24 zal eerder een reumatische heteroseksueel in ruste zijn geweest dan Boy George. Wat niet wegneemt dat er inderdaad homo’s zijn die Mercedes rijden, dicht en open. Autoliefde is pan-seksueel’.
Hij, onvermurwbaar: ‘Een man heeft een dak’.
Ik: ‘Dat had Pim Fortuyn ook’.
Hij: ‘pfffff’.
Het vooroordeel over de homoseksuele automobilist als hedonistische zonaanbidder op exhibitionistische grondslag heeft een lange adem.
Dankzij Maurice de Hond, dat voor VW uitzocht welk mensentype zich per Golf Cabrio verplaatst, weten we meer. De SGP kan opgelucht ademhalen: 71 % van de cabriorijders is getrouwd. De huwelijkse staat zegt weliswaar niets meer over seksuele voorkeur, de versheid van het homohuwelijk noopt tot de aanname dat het merendeel der Golf-echtparen oerhollands overzichtelijk man en vrouw is. Gezellig ook dat ze nog bij elkaar zijn. De cabrio bindt!
Interessanter nog is dat 31% VVD stemt en 22% dol is op golf, wat niemand zal verbazen. Verkouden zijn ze nooit, het duidelijkste bewijs dat niets de dakloze genieter van zijn stuk brengt. Gelukkig is maar liefst 77%. In Diemen zeker.
Enfin, niets nieuws eigenlijk. De grootste cabriofamilie van Nederland bestaat uit gezonde, winterharde, gezellige rechtse ballen. Ze hebben vast ook pompoenen in hun voortuin en een outdoor kitchen. De Hond moest eens doorvragen. Dan komt misschien de dag waarop hij uit kan leggen welke state of mind mij als linkse, niet golfende, immer verkouden melancholicus naar Mercedes-Benz leidde.

 
 
Gedragsregels AutoWeek.nl:
  1. Gebruikers zullen geen misleidende, racistische, beledigende, seksistische, discriminerende, bedreigende of anderszins kwetsende uitingen doen, grof taalgebruik hanteren, misplaatste grappen maken of andere gebruikers op een andere manier lastig vallen.
  2. Gebruikers zullen elkaar met het nodige respect behandelen. Schelden, beledigen of op de man spelen zijn niet toegestaan. Ook onrust stoken of berichten die de sfeer bedreigen zijn niet toegestaan.
  3. Het plaatsten van privé-informatie, privécorrespondentie of iemands beeltenis zonder de uitdrukkelijke toestemming van die persoon is niet toegestaan.
  4. Misleiding, oplichting of je voordoen als iemand anders is niet toegestaan.
  5. Het maken van reclame en het doen van commerciële aanbiedingen is niet toegestaan.
  6. Het is niet toegestaan auteursrechtelijk beschermde foto's te gebruiken of foto's van een webserver zonder toestemming van de hostende partij.
De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde afkeuren voor plaatsing, verwijderen of aanpassen. Gebruikers die zich (herhaaldelijk) niet aan bovenstaande regels houden kan de schrijftoegang ontzegd worden.

 

 

Over Bas van Putten

Laatste weblogs Bas van Putten

Volg AutoWeek

© 2013 Sanoma Media Netherlands B.V.
Adverteren - Abonneren - Colofon - Contact - Copyright - Disclaimer - Privacy en cookiebeleid - RSS - Twitter - Sitemap
AutoWeek.nl - onderdeel Sanoma Media Netherlands groep